Világliga: nagy győzelem – kipipáltuk a vb-címvédőt

zalanki01

Ötméteresekkel legyőzte a horvát együttest a magyar válogatott a világliga negyeddöntőjében.

zalanki01

Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

Mint ismeretes, a világliga budapesti negyeddöntőjében a horvátokkal futott össze a magyar csapat. A tavalyi vb fináléban is ez volt a párosítás, akkor 8-6-ra győzött Ivica Tucak együttese.

Nos, az első negyedben a küzdés dominált, aztán bő egy perccel a vége előtt Lovre Milos a rövidbe lőtt, de jött rá a válasz Zalánki révén, 1-1. A második nyolc percben Krapics villant és ismét a vb-címvédőnél volt az előny, de újra ki tudtunk egyenlíteni, most Vámos volt a gólfelelős, 2-2.

A fordulás után 3-3 után, Angyal majd Zalánki révén kétgólos volt a magyar előny, de a záróakkord előtt Vrlics lövése csúszott be, 5-4. A negyedik negyedben Bedő ziccerben kapta a labdát, 6-4. Ezek után Buslje volt eredményes majd Vukicsevics értékesítette egy fórt, így 6-6 volt a rendes játékidőben, jöhettek az ötösök.

A ráadást mi bírtuk jobban, hiszen Fatovics és Garcia is kihagyott egy ötöst, még Bátori és Zalánki értékesítette az övét.

Az elődöntőben a Japán-USA meccs győztesével játszunk.