Világliga: az utolsó negyedben lelépte Montenegró a magyar válogatottat

A Világliga szuperdöntőjének második napján a záróakkord döntött Montenegró ellen.

Budapest, 2018. június 19. Erdélyi Balázs (j) és a montenegrói Marko Petkovic a férfi vízilabda világliga nyolccsapatos szuperdöntõjének második fordulójában játszott Montenegró - Magyarország mérkõzésen a fõvárosi Duna Arénában 2018. június 19-én. MTI Fotó: Czagány Balázs

(MTI Fotó: Czagány Balázs)

A tegnapi ausztrálok elleni hétgólos siker után, ma Montenegró következett a csoportban.

A mérkőzés jól kezdődött, hiszen Angyal kilőtte a hosszú alsót, majd Zalánki révén 2-1-re is mi vezettünk. Ezek után Montenegró megfordította a találkozót, Radovics és Janovics is betalált, így 3-2 állt az eredményjelzőn az első negyedet követően oda. A második nyolc percben meglódultak a csapatok, nyolc gól is esett, 6-6 után Mezeire fújtak egy büntetőt, amit Vámos értékesített, így 7-6-ra vezettünk a nagyszünetben.

A fordulás után, már 9-7 is volt az eredmény, köszönhetően Manhercz találatának. Majd érkezett Radovics és Misics labdája a hálónkba és döntetlennel várhatták a csapatok a zárónegyedet. Az utolsó nyolc percben elég volt másfél perc és már Montenegró ment két góllal, Märcz Tamás rögtön időt kért, de ez sem használt sajnos. Sőt, a montenegróiak még egyet rá tudtak tenni, így 12-9-es vereség lett a találkozó vége.