Világkupa: Vereség Németországtól a nyitányon

Barcelona, 2018. július 20.
MTI Fotó: Illyés Tibor

A házigazdákkal nem bírt a magyar válogatott a berlini világkupa első napján.

Barcelona, 2018. július 20. Vogel Soma a barcelonai vízilabda Európa-bajnokság férfi versenyének csoportkörében játszott Németország - Magyarország mérkõzésen 2018. július 20-án. MTI Fotó: Illyés Tibor

(MTI Fotó: Illyés Tibor

Nem is olyan régen találkozott egymással a két válogatott. Az Eb-n a csoportmeccsek során nézetek farkasszemet a csapatok, akkor döntetlen született.

Az első negyedben a németek szereztek vezetést, Csuk talált be két perc elteltével. A hajrában kettővel is tudtunk válaszolni. Először Nagy majd Bátori labdája talált utat a hálóba. A második nyolc percben 4-4 után el tudott szakadni a csapat a németektől két gólra, hiszen Zalánki majd Jansik Dávid volt eredményes bő fél perc alatt, így a nagyszünetben 6-4 volt ide.

A fordulás után már háromgólosra is hízott az előny, de ezek után a németek is jól használták ki a helyzeteiket, így 7-7 állt az eredményjelzőn és az utolsó negyedre is egál volt az állás.

A záróakkordban Restovics révén ismét a németek örültek, de nem sokáig, hiszen Jansk Szilárd hamar egyenlített, 9-9. A hajrára kettőre hízott a német előny, két fórt is értékesítettek a fritzek, ezután Märcz Tamás rögtön időt kért, de nem sokat használt. A végén is maradt a közte kettő, így 12-10-es vereséggel startoltunk.

Ami a további eredményeket illeti, eléggé sima meccsek születtek. A szerbek kiütéssel nyertek Dél-Afrika ellen, a horvátok öt góllal verték az amerikaiakat, még az ausztrálok nyolccal a japánokat.

Holnap a magyar válogatott kezdi a napot, hiszen 16 órától Ausztrália ellen ugrik medencébe.

A világkupa első napján:

Németország – Magyarország 12-9 (1-2, 3-4, 4-2, 4-2)
Gólszerzők: Real, 3, Reibel 3, Csuk 2, Restovics 2, Schulz 1, Eidner 1 ill. Bátori 3, Zalánki 2, Jansik Sz. 2, Jansik D. 1, Nagy 1, Pásztor 1