Világkupa: Szoros meccsen győzelem Ausztrália ellen

MTI Fotó: Czagány Balázs

A magyar válogatott javított, hiszen a németek elleni fiaskó után, legyőzte az ausztrálokat a világkupán.

Budapest, 2018. június 18. Jansik Dávid (b) és az ausztrál Joseph Kayes a férfi vízilabda világliga nyolccsapatos szuperdöntõjének elsõ fordulójában játszott Ausztrália - Magyarország mérkõzésen a fõvárosi Duna Arénában 2018. június 18-án. MTI Fotó: Czagány Balázs

(MTI Fotó: Czagány Balázs)

A mérkőzés elején Howden révén még az ausztrálok vezettek, ám ellenfelünk találatára érkezett három magyar. Zalánki egyenlített majd Kovács és Manhercz is betalált, így 3-1-re mentünk. A negyed utolsó szava azonban Edwardsé volt, aki egy fórt vágott be. A második nyolc percben a hajráig nem esett gól, majd Ford egalizált. Ezek után ismét meg tudott újulni a csapatunk, hiszen Kovács majd Zalánki is eredményes tudott lenni, így 5-3-ra mentünk a nagyszünetben.

A harmadik negyedben folytatódott a jó védekezésünk, a hajrában 8-5 állt az eredményjelzőn ide, de volt közte négy találat is. A záróakkord azonban 9-6-ról kezdődött. Az utolsó nyolc percben egészen a hajráig nem esett gól, amikor szűk másfél minutum alatt majdnem egyenlítettek az auszik. Campbell majd Howden gólja után már az egálért támadhatott ellenfelünk, de Bátori jó blokkjának köszönhetően 9-8-ra győzött a csapat.

A Világkupa második napján:

Ausztrália-Magyarország 8-9 (2-3, 1-2, 3-4, 2-0)
Gólszerzők: Younger 2, Howden 2, Campbell 2, Edwards 1, Ford 1 ill. Manhercz 4, Kovács G. 3, Zalánki 2