Vas Kata Blanka és Parti András az év XCO magyar bajnokai

Vas Kata Blanka (Doltcini-Van Eyck Sport) és Parti András (UTE) győzelmeivel zárult a 2020-as Mountain Bike XCO Országos Bajnokság.

Zalaegerszegen rendezték a 2020-as Restart XCO Országos Bajnokságot, ahol három távon tizenhét kategóriában hirdettek győztest. A nagy esőzés és a sár miatt mindhárom pályaszakasz – kicsi, közép, nagy – nyomvonalát módosítani kényszerültek a szervezők. A verseny igazi sárdagonyává vált.

Az U9-es lányoknál Storcz-Nagy Réka (Superior Racing Team) szerezte meg a bajnoki címet, míg a fiúknál Horváth Leó (Superior Racing Team) ünnepelhetett.

U11-ben Hegedűs Heléna (Limitless Team-XCO Nagykanizsa) hatalmas csatában, mindössze két másodperc előnnyel ért célba Cser Antónia (Superior Racing Team) előtt, ugyanebben a korcsoportban a fiúk futamát Kovács Béla (Kontent-DKSI) magabiztos fölénnyel nyerte.

A tizenhárom éven aluli lányoknál Szűcs Borbála (ZKSE) sem hagyott kérdéseket, több mint másfél perc előnnyel diadalmaskodott, miközben a fiúknál Tóth Márk Martin (Crosskovácsi Bikeschool) nyakába került az aranyérem.

Bruchner Regina (ZKSE) hozta a papírformát az U15-ös lányoknál, míg Takács Zsombor (Superior Racing Team) a fiúknál nyert toronymagas fölénnyel.

Greman Szonja (Limitless Team-XCO Nagykanizsa) és Oravecz Lora (PCCC) a tizenhét éven aluli lányok futamában vívott ölre menő csatát, előbbi sikerével, a fiúknál Takács-Valent Márk (Cube-Csömör) bő négy percet verve riválisaira állhatott fel a dobogó legmagasabb fokára.

Az U19-es futamokban is a papírforma érvényesült Bokros Csenge Anna (Limitless Team-XCO Nagykanizsa) és Baranyi Dávid Áron (Limitless Team-XCO Nagykanizsa) korábbi remek külföldi eredményeiket követően idehaza sem találtak legyőzőre.

Az Elit nőknél Vas Kata Blanka (Doltcini-Van Eyck Sport) ölthette magára a nemzeti színű trikót, Benkó Barbara (Ghost Factory Racing) lett a második, míg Buzsáki Virág (SVS Pro Team) zárt a harmadik helyen.

A férfiaknál Parti András (UTE) magabiztosan szerezte meg a bajnoki aranyat Dina Márton (Kometa-Xstra) és Palumby Zsombor (SVS Pro Team) kettősét maga mögé utasítva.

Master 1-ben Hattyár Dániel (Merida Maraton Team-CST), Master 2-ben Horváth Csaba István (Focus Team Hungary), míg a Master 3-as korcsoportban Lakatos Péter (Focus Team Hungary) győzött.

Eredmények

202016augEgész napÁtütemezettKiemeltRestart XCO Országos BajnokságI. Restart E-Bike KupaZalaegerszeg – Alsóerdei Szabadidős és Ifjúsági KözpontSzakág:MTB XCKategória:MKSZ Országos Bajnokság