Újabb helyek keltek el az U19-es rájátszásban, a címvédő ismét tarolt

A hazai csapatoknak kedvezett az utolsó előtti csoportkör a korosztályos bajnokságban.

A Budapest Wolves-nak volt egyedül biztos a helye a playoffban a 4. forduló előtt. Most újabb csapatok folytathatják az utószezonban.

A Miskolc Steelers-nek hazai pályán szüksége volt egy győzelemre a Győr Sharks ellen, amelynek már nem volt esélye bejutni a rájátszásba. Ettől függetlenül a kis Cápák kitartóan küzdöttek. Az első negyedben még egál volt, ekkor egy-egy TD esett. A különbség a második játékrészben jött ki a két alakulat között, Jónás Máté mellett az elkapók is parádésan teljesítettek. 26-6 volt az állás a szünetben.22406498_1788899354474111_591178234193772958_n

A folytatásban a Sharks még összehozott egy hatpontost, amellyel faragtak a hátrányukon, de újabb pontokat már nem tudtak szerezni, így 26-12-re kikaptak és az Acélvárosiaknak sikerült kiharcolniuk a rájátszásba jutást.

Fotó: Miskolc Steelers facebook

Miskolc Steelers-Győr Sharks 26-12 (6-6, 20-0, 0-6, 0-0)
Pontszerzők: Baranyai Péter, Berki Levente, Bodnár Benedek, Jónás Máté 1-1 TD, Jónás Máté 1 PAT, illetve Börzsei Bálint, Ráthonyi Kende 1-1 TD.

A Cowbells-nek is szüksége volt egy győzelemre, ám nem volt könnyű a szintén playoffra pályázó Nyíregyháza Tigers ellen. Ám az előzetesek ellenére könnyebb volt a Kolomposok dolga, akik fokozatosan őrölték fel ellenfelüket. A hazaiak Kota Bálint futásával szerezték meg a vezetést. Dániel Márk értékesítette az extrát. A második negyedben újra beért a Cowbells az end zone-ba, ezúttal Török Zsombor csapott le Czecz András egyik átadására és vissza is hordta a labdát. Az újabb sikeres egypontossal 14-0 volt a félidőben.

A harmadik negyedben tovább növelte előnyét a hazai gárda, jött a menetrendszerű Kelemen Marcell TD. Az utolsó játékrészben a Tigers vissza akart jönni a meccsbe, ám a nagy akarás hibákat szült. Újabb pontokat a fővárosiak tettek fel az eredményjelzőre, Kota Bálint kétszer is TD-t szerzett, amelyek után a kétpontosok is sikeresek voltak. Így a hazaiak magabiztos 37-0-val jutottak a playoffba és a Tigers rájátszás helye is az ő kezükben van.

Cowbells-Nyíregyháza Tigers 37-0 (7-0, 7-0, 7-0, 16-0)
Pontszerzők: Kota Bálint 3 TD, Kelemen Marcell, Török Zsombor 1-1 TD, Kelemen Marcell 2 PAT, Dániel Márk 3 XP.

A hétvége párharcát egyértelműen a Gorillaz és a Wanderers vívta egymással 9v9-ben. Az első negyed után még a hazai pályán játszó Gorillák vezettek, miután Varga Bendegúz futott TD-t, illetve Farkas Máté egy kétpontost is értékesített. Ezzel szemben a Vándorlók Turcsány Bálint elkapásával és Tapodi Benjámin extrájával 7 pontot szereztek. A második játékrészben fordítottak a vendégek. Garajszki Ádám 2 futott touchdownt is szerzett. A hazaiaknál Horváth Kristóf Farkas Mátét találta meg egy hatpontost érő átadással. Az extránál viszont pórul jártak, mert Tapodi Benjámin visszahordta és két pontot szerzett a Wanderers-nek. 21-14-re vezettek a szünetben.22467623_1726815840664952_2420589844237269634_o

A vendégek a harmadik negyedben nagyobb előnyhöz jutottak Molnár Bence futásával és Turcsány Bálint elkapásával. Tapodi extrái ismét célba értek. Ezzel eldőlni látszott a találkozó, de az utolsó játékrészben még érdekessé tette a találkozót a Gorillaz. Ekkor már Lukács Dániel irányított és Andrukonisz Krisztofot, valamint Balogh Bálintot is megtalálta 1-1 hatpontost érő átadással. Azonban a másik oldalon Molnár Bence is futott egy TD-t, amivel végleg eldőlt, hogy a Vándorlók 41-27 arányban behúzták a meccset. Ám rájátszásbeli tagságuk még nem biztos, mivel a Cowbells-t az utolsó csoportkörben meg kell verniük ennez.

Fotó: Gorillaz facebook

Gorillaz Juniors-Wanderers: 27-41 (8-7, 6-14, 0-14, 13-6)
Pontszerzők: Varga Bendegúz, Farkas Máté, Andrukonisz Krisztof, Balogh Bálint 1-1 TD, Farkas Máté 1 PAT, Bakos Bence XP, illetve Turcsány Bálint, Molnár Bence, Garajszki Ádám 2-2 TD, Tapodi Benjámin 1 PAT (az ellenfél TD-je után) és 3 XP.

A Budapest Wolves-nak és a Gladiators-nek is szinte tétnélküli összecsapás következett. A Farkasok már az első félidőben erődemonstrációt tartottak az egyébként kitartóan védekező Gladiátorok ellen: Varga Péter kétszer, míg Varga Tamás és Széles Bálint egyszer-egyszer kapott Gasparik Gergelytől hatpontost érő átadást. A védelem is kitett magáért, Pázmándi Márk 2 interceptiont is szerzett. A vendégek Borusz Kevin elkapásaival és Németi Soma futásaival sokszor ígéretes akciókat vezettek, de pontokat nem tudtak feltenni az eredményjelzőre. A védelemben is Németi parádézott főleg, aki kétszer sackelte Gasparikot. A félidőben 24-0 volt a fővárosiaknak.25450041_e20070ae7f3e6adf877863d0a2a5a44f_xl

A második félidőben gyorsan bekezdtek a hazaiak Széles kick-off return TD-jével. Ezt követően Ratkovics Péter is feliratkozott a pontszerzők közé, ezzel pedig érvénybe lépett a mercy rule. Ezután Dancs Tamás interceptiont szerzett, ami után Róna Iván összehozott egy elkapott touchdownt. Majd a végén Róna állította be a végeredményt, 50-0-ra győzött a Wolves.

Fotók: Hidvégi János Gábor

Budapest Wolves-Gladiators 50-0 (14-0, 12-0, 12-0, 12-0
Pontszerzők: Varga Péter, Széles Bálint, Róna Iván 2-2 TD, Ratkovics Péter, Varga Tamás 1-1 TD, Varga Péter 1 PAT.