Tudósítás: Félgőzzel is nyert a Loki

Foci.jpgA labdarúgó Borsodi Liga 29. fordulójában a Zalaegerszeg hazai pályán kapott ki 1-0-ra a Debrecentől. Az első félidőben gyengén játszó vendégek a szünet után átvették a játék irányítását, és Leandro góljával elvitték a három pontot a Zala megyei székhelyről.

Borsodi Liga, 29. forduló
Zalaegerszegi TE – DVSC-TEVA 0-1 (0-0)
Zalaegerszeg, 3500 néző
Vezette: Szabó Zs. (Kispál R., Tóth II V.)
ZTE: Lipcak (Varga Z., 66.) – Kocsárdi, Csóka, Botis, Máté P. – Nagy L., Molnár B., Ljubojevic (Balázs, 77.), Józsi – Waltner, Koplárovics (Franciskovic, 66.)
DVSC: Csernyánszki – Bernáth, Mészáros N., Kiss Z. Takács Z. – Dombi (Sándor Gy., 46.), Vukmir, Szűcs I., Leandro – Sztojkov (Tulio, 80.), Zsolnai (Szilágyi, 46.)
Gól: Leandro (51.)
Sárga lap: Csóka (62.), Varga Z. (79.), illetve Vukmir (54.), Sztojkov (79.)

15. perc: Nagy kapott jó labdát a jobb oldalon, majd középre gurítása után Ljubojevic az ötös jobb sarkáról leadott lövését szépen védte a rövid oldalon Csernyánszki.

26. perc: Waltner ívelt a bal oldalon érkező Koplárovicshoz, a hazai támadó egy csel után nyolc méterről lőtt, de Szűcs menteni tudott a gólvonal előtt.

27. perc: Leandro távoli lövése alig ment a kapu mellé.

51. perc: Megszerezte a vezetést a DVSC! Leandro kapta meg a labdát a hazai térfél közepén, majd lövése a zalaegerszegi kapus közreműködésével a hálóban kötött ki (0-1).

58. perc: Kocsárdi adott be a jobb oldalról, de Ljubojevic fejese a felső lécről a kapu fölé pattant.

66. perc: Takács távoli szabadrúgását védte szépen Varga.

84. perc: Balázs 25 méteres szabadrúgása alig ment a jobb felső sarok mellé.

89. perc: Egy védők által röviden kifejelt labdát Máté lőtt rá 16 méterről, de a labda a felső lécen csattant.

Az első negyvenöt percben a már bajnokcsapatként pályára lépő debreceniek igen kényelmesen kezdtek, és a hazaiak ezt kihasználva többször is a védelmük mögé tudtak kerülni. A ZTE azonban nem tudott élni a kínálkozó lehetőségeivel, így gólnélküli döntetlennel vonultak az öltözőbe a csapatok.

A folytatásban magához ragadta a kezdeményezést a Debrecen, és Leandro találatával megszerezte a vezetést. Ezt követően hosszú percekre beszorultak a hazaiak, akik csak a játékrész végére tudtak kijönni a szorításból, de próbálkozásaik csak kapufákat eredményeztek, így végül vereséget szenvedtek a bajnokcsapattól.