Tudósítás: Egy félidő elég volt a Fradinak

Ferencvaros.jpgAz NB II Keleti csoportjának 28. fordulójában a Ferencváros hazai pályán nyert 4-0-ra a Kazincbarcika ellen. A zöld-fehérek az első félidőben szerzett négy góljukkal eldöntötték a mérkőzést, a megilletődötten játszó vendégek ellen.

NB II, Keleti csoport, 28. forduló
Ferencvárosi TC – Kazincbarcikai BSC 4-0 (4-0)
Üllői út, 5000 néző
Vezette: Iványi (Szpisják, Medovarszki)
FTC: Kemenes – Bognár Zs., Nagy J., Dragóner, Buz – Bartha, Lipcsei (Deme, 64.), Nagy S., Csepregi (Kulcsár D., 61.) – Horváth D., Tököli (Zsivoczky, 76.)
Kazincbarcika: Botló – Hanász, Sebők T., Harnócz, Kovács R. – Elek, Hegedűs D., Kovács P., Szögedi (Újlaki, 80.) – Dávid (Badalik, 46.), Nagy G. (Simkó, 56.)
Gól: Horváth D. (6.), Tököli (27.), Lipcsei (40.), Nagy S. (43.)
Sárga lap: Sebők T. (63.), Kovács P. (82.), Elek (83.)

6. perc: Megszerezte a vezetést a Fradi! Lipcsei végezhetett el szabadrúgást a bal oldalról, és a kapu elé tekert labdát Horváth Dávid 7 méterről csúsztatta a hálóba (1-0).

8. perc: Kovács Péter indítása után Dávid törhetett egyedül kapura, de lövését Kemenes védeni tudta.

17. perc: Kovács Roland ívelt Nagy Gábor elé, aki 18 méterről egyből lőtt, a labda pedig a kapufa tetejéről pattant az alapvonalon túlra.

20. perc: Tököli cselezgetett a büntetőterületen belül, majd a felfutó Lipcsei elé gurított, akinek a lövését Botló nagy bravúrral ütötte szögletre.

27. perc: Növelte előnyét a hazai csapat! Egy előreívelt labdát Bartha pörgetett tovább, amire Tököli lecsapott, és a kimozduló kapus fölött a hálóba emelt (2-0).

31. perc: Bognár Zsolt jobb oldali beívelése után Tököli szerezte meg a labdát, de a csatár közeli lövése a jobb kapufán csattant.

40. perc: Lipcsei is betalált! A zöld-fehérek jutottak szabadrúgáshoz a kaputól 17 méterre, és a labdát Lipcsei mesterien tekerte a kapu jobb oldalába (3-0).

43. perc: Négy gólra nőtt a hazaiak vezetése! Lipcsei ívelt középre egy jobb oldali szabadrúgást, és a védők által kifejelt labdát Nagy Sándor 20 méterről bombázta a kapuba (4-0).

52. perc: A zöld-fehérek kontrája végén Horváth Dániel tört be a büntetőterületre, de 12 méterről leadott lövése a kapufán csattant.

66. perc: Kulcsár Dávid távoli lövése kevéssel ment a kapu mellé.

88. perc: Horváth Dániel verekedte be magát a tizenhatoson belülre, de 10 méteres lövése a kapu mellé ment.

A gyorsan szerzett gól megnyugtatta a hazaiakat, és bár az első húsz percben a vendégek előtt is adódtak lehetőségek, a hajrában már gólokban is megmutatkozott a két gárda közötti különbség, így magabiztos vezetéssel vonultak a szünetre Zoran Kuntic játékosai.

A szünet után már jóval visszafogottabb teljesítményt mutattak a hazaiak, és a többgólos vezetésük birtokában nem is nagyon erőltették a támadásokat. A vendégekben nem volt semmi átütőerő, így a Fradi könnyedén gyűjtötte be a három bajnoki pontot.