MTI Fotó: Ujvári Sándor

Fontos győzelmet szerzett férfi válogatottunk a világliga selejtezőjében.

Hódmezõvásárhely, 2018. január 16. Bátori Bence (b) és a spanyol Miguel Del Toro (j) a férfi vízilabda világliga európai selejtezõjében, a Magyarország - Spanyolország mérkõzésen Hódmezõvásárhelyen, a Gyarmati Dezsõ Sportuszodában 2018. január 16-án. MTI Fotó: Ujvári Sándor

(MTI Fotó: Ujvári Sándor)

A 3. fordulóban a spanyolokat fogadtuk a világligában Hódmezővásárhelyen, a városban a mérkőzés előtt emléktáblát avattak Gyarmati Dezső tiszteletére.

Nos, a találkozón a spanyolok szereztek vezetést, egy emberelőny után Tahull talált be. Hamar jött rá a válasz, hiszen Manhercz elemi erővel lőtte be a szélről, majd Török és Del Toro gólja állította be az első negyed utáni 2-2-es eredményt. A második negyedben végig nálunk volt az előny, már csak pár másodperc volt hátra a negyedből, mikor Vámos eresztett el egy bombát, és ezzel 5-4-re vezettünk. Érdekesség, hogy a hispánok mind a négy góljukat előnyből szerezték.

A fordulás után a spanyolok átvették a vezetést, 6-6 után Mallarach már a harmadik gólját tapasztott, azonban Zalánki egy szabaddobás után kiegyenlített. Sőt, Bátori révén már előnyben voltuk. A záróakkordban már kétgólos is volt az előnyünk, amikor az utolsó percekben 9-8-ra feljött a hispán csapat és támadtak az egyenlítésért, végül maradt a közte egy.

A győzelmmel továbbra is vezetjük veretlenül a csoportot. A Märcz csapatnak 6 egysége van, még a spanyoloknak három, a hollandoknak pedig 0.