Sima lett az első idei Cowbells 2 siker

A Szekszárd Bad Bones is magabiztos győzelmet aratott a Powerade Divízió I-ben.

Nem ment fel a pulzusszámunk a hétvégén látva, hogy a két nyertes másodosztályú csapat milyen sikert aratott. Mind a Rosszcsontok, mind a Kolomposok eléggé simán vették az előttük álló akadályt.Cowbells_Eagles_20180414151427_b

Már az első félidőben nagy fölényben játszott a TD Store Eagles 2 elleni fővárosi derbin a Cowbells 2. Ám ezúttal nagy változás, hogy Magyar Csanád is irányított. A meglepő húzás működőképesnek bizonyult! A Kolomposok passzjátéka ugyan nem volt mindig tökéletes, de a futások sokat segítettek. Először Izmay Olivérnek köszönhetően szerezték meg a vezetést a hazaiak, majd Magyar Csanád ért be kétszer is az end zone-ba. Már az első félidő után jól álltak a vendéglátók 21-0-ra vezettek köszönhetően annak is, hogy Fóra Kamilló mindhárom extrát értékesítette.Cowbells_Eagles_20180414153820_b

Ám a folytatásban sem változott a játék képe. Izmay Olivér tovább növelte az előnyt, majd Kovács Benedek interceptionjét is kihasználta a Cowbells 2. Ebből Pusztai Vendel szerzett TD-t. A mercy rule nem lépett érvénybe, mivel Fóra extrája sikertelen volt. Erre az utolsó negyedben került sor, amikor Kota Bálint megfutotta a hatodik hazai touchdownt, utána pedig Habermayer Marcell egy kétpontost is elkapott. Ezzel ő állította be a 42-0-s Cowbells sikert, ami egyben a csapat szezonbeli első győzelme is.

Fotók: Váradi Barna és Király Etelka

Budapest Cowbells 2-Budapest Eagles 2 42-0 (7-0, 14-0, 13-0, 8-0)
Pontszerzők: Magyar Csanád, Izmay Olivér 2-2 TD, Pusztai Vendel, Kota Bálint 1-1 TD, Habermayer Marcell 1 PAT, Fóra Kamilló 4 XP.

Hasonlóan magabiztos sikert aratott a Szekszárd Bad Bones is, amely egy átalakulóban lévő Miskolc Renegades-et tudott legyőzni idegenben. Bár az a találkozó nem indult könnyen a Rosszcsontok számára.

A Szekszárd ugyan megszerezte a vezetést az első negyedben Jeszenszki Dávid és Farkas Máté összjátékából, amelyből utóbbi volt eredményes, de ez a touchdown felébresztette nagyon gyorsan a borsodiakat, hiszen többet a félidőben már nem kaptak. Viszont a Renegátok támadósora nem tudott pontokat vinni a Bad Bones-nak.Hun Foot

A folytatásban a Szekszárd ezt kegyetlenül megbüntette, itt már az importok is besegítettek. A harmadik negyedben Nick Ward elkapása és Airiss Hargrow futása hozott újabb hatpontosokat. Ezt követően az utolsó játékrészben Ryan Newton és Héring Zoltán kaptak touchdownt érő átadást Jeszenszkitől. Az extráknál Bakos Bence mindössze egynél hibázott, de ez nem osztott, nem szorzott, a Rosszcsontok így is 34-0-ra verték a Miskolc Renegades-et idegenben.

Grafika: Hungarian Football

Miskolc Renegades-Szekszárd Bad Bones 0-34 (0-7, 0-0, 0-14, 0-13)
Pontszerzők: Farkas Máté, Ryan Newton, Nick Ward, Airiss Hargrow, Héring Zoltán 1-1 TD, Bakos Bence 4 XP.Powerade Divízió I. logó