Nyolc arany a budapesti kick-box vb előtt

Sikeresen zárta utolsó külföldi felkészülési versenyét a novemberi budapesti kick-box világbajnokságon induló magyarok egyik csoportja. A Belgiumban megrendezett rangos nemzetközi viadalon három magyar – Mórádi Zsolt, Veres Roland és Nagy Henrietta – is duplázni tudott. A szereplés jó előjel a hazai rendezésű vb előtt.

A Beverenben 17 ország sportolóinak részvételével lebonyolított viadalon a kick-box hét szakága közül a pointfightingban avattak bajnokokat. A magyar színeket Király István, a Magyar Kick-box Szakszövetség alelnöke vezetésével a Király-Team 11 versenyzője képviselte.

A csapat tagjai közül a nyolcszoros világbajnok Mórádi Zsolt a 84 kg aranyérme után elnyerte a súlycsoportok győztesei számára kiírt Grand Champion trófeát is. A tavalyi év legjobb magyar kick-boxosának választott Veres Roland is két aranyéremmel térhetett haza, miután az
57 kg-os kategória mellett a 63 kilóban is legjobbnak bizonyult. A nőknél két első helyet szerzett Nagy Henrietta is, aki a 70 kg-os súlycsoport aranyérme mellé megnyerte a nehézsúlyúak küzdelmeit is.

„Nagyon meg vagyok elégedve, nem gondoltam, hogy a versenyzők közel egy hónappal a világbajnokság előtt már ennyire jó állapotban vannak” – nyugtázta Király István.

A klubok éremtáblázatán nyolc arany-, egy ezüst- és kilenc bronzéremmel a Király-Team végzett az első helyen.

A november 6. és 11. között a BOK (volt Syma) Sportcsarnokban sorra kerülő kick-box világbajnokság egyedülálló lesz a sportág történetében, hiszen korábban soha nem fordult elő, hogy az összes szakág vb-jét egy helyen és egy időben rendezzék.