Női olimpiai selejtező: könnyed győzelem Kazahsztán elleni is

Tizenhét góllal ütöttük ki a kazahokat.

Fotó: Andrea Staccioli / Deepbluemedia / Insidefoto

Ahogyan kedden, az izraeliek elleni nyitányon, úgy ezúttal is csak a gólkülönbség javítása volt a tétje a találkozónak, hiszen a mezőny egyetlen nem európai csapata nincs azonos súlycsoportban az Európa-bajnoki bronzérmes magyar csapattal.

Ennek megfelelően, akárcsak kedden, 7-2-es első negyeddel nyitott a magyar válogatott, a félidőre pedig eljutott olyan állásig (13-5), amennyire az egyetlen komoly csoportrivális, a görög csapat győzte le kedden a kazahokat.

Az utolsó percekben még egy ritkán látható helyzet is előállt, a kazahoknál ugyanis annyi játékos kipontozódott, hogy a magyarok folyamatos emberelőnyben vízilabdáztak. A csapat legeredményesebbje Keszthelyi Rita volt kilenc góllal.

Holnap a csoport rangadóján Görögország jön. A mérkőzés 14 órától az M4 Sport közvetíti.

A trieszti olimpiai selejtezőtorna eredményei illetve programja:

Magyarország-Kazahsztán 23-6 (7-2, 6-3, 5-1, 5-0)
Gólszerzők: Keszthelyi 9, Gurisatti 4, Leimeter 3, Szilágyi 2, Parkes 2, Vályi 1, Garda 1, Gyöngyössy 1, ill. Roga 2, Murataliyeva 2, Turova 1, Yeremina 1