Nekünk nyolc

A magyar válogatott könnyedén győzött Szerbia ellen a Sopronban zajló U18-as leány A divíziós kosárlabda Európa-bajnokságon, azzal bejutott a nyolc közé.

Lakner Gábor A magyar válogatott a nyolc közé jutásért lépett pályára Szerbia ellen a Sopronban zajló U18-as leány A divíziós kosárlabda Európa-bajnokságon. Balogh Judit ezúttal is pihentette a kisebb sérüléssel bajlódó Studer Ágnest, helyette Kányási Veronika került a kezdőötösbe.

A lányok az első perctől fogva kétséget sem hagytak afelől, hogy melyik csapat jut a negyeddöntőbe, és melyik játszik a kiesés elkerüléséért a folytatásban. Csapatunk már az ötödik percben tíz ponttal vezetett (12-2), és az előnyt meg is tartotta a negyed végéig.

U18 leány Eb magyar-szerb 2

Lelik Réka ismét vezér volt  •  Forrás: FIBA

A második szakaszban tovább nőtt a szakadék, Lelik Réka és Pusztai Petra egy-egy triplát süllyesztett el a gyűrűben, Kányási Veronika duplája után már húszpontos volt a differencia (36-16). A szerbek nem adták fel, de nem találtak fogást a magyar csapaton, amely 21 pontos előnnyel vonult pihenőre.

Térfélcsere után próbált közelebb zárkózni az ellenfél, de válogatottunk nem engedte látótávolságon belülre. Tizennégy pontnál jobban nem tudtak feljönni (52-38), ráadásul a negyed végén az ismét nagyot játszó, 22 pontjával és 11 gólpasszával dupla-duplát elérő Lelik Réka egy triplával újra tizennyolc pontosra növelte az előnyt.

A zárónegyedben Pusztai Petra tempója és Lelik Réka ziccere után már 22 ponttal vezettünk…

És akkor már a szerbek is tudták, hogy ez a hajó elment.

A hajrában Balogh Judit sorra küldte a pályára az addig kevesebbet játszó lányokat, az ellenfél egyetlen vigasza pedig az lehetett, hogy húsz ponton belülre került. A magyar válogatott 69-53-ra győzött, azzal a nyolc közé jutott.

A pénteki negyeddöntőben a késő esti, Oroszország–Hollandia-mérkőzés győztese lesz az ellenfél.