Megvan a Milan ellenfele a negyeddöntőben

Februárban a Milan ismét hazai pályán fogadja ellenfelét az Olasz kupában.

Eldőlt, hogy a Lazio lesz a Milan ellenfele a kupa negyeddöntőjében, ugyanis hosszabbítás után 1-0-ra legyőzte az Udinese együttesét a nyolcaddöntőben. A rendes játékidő 0-0-s döntetlent hozott, majd Ciro Immobile döntött.

Mint ismert, a Milan a Genoát búcsúztatta az előző körben, méghozzá 1-1-es döntetlen után hosszabbításban 3-1 arányban. A gólokat Olivier Giroud, Rafael Leao és Alexis Saelemaekers szerezte.

A Milan-Lazio mérkőzést a San Siróban fogják megrendezni. A hivatalos kezdési időpontot még nem hozták nyilvánosságra, azonban a negyeddöntő összecsapásai február 8-án, 9-én és 10-én lesznek. A továbbjutás egy meccsen dől el. A Rossoneri egy ágon van a városi rivális Interrel és a Romával, míg a másik ágon a Juventus, a Fiorentina és az Atalanta szerepel.