Magyar Kupa: hatalmas csatában nyert a BVSC

bvsc201701

A BVSC-Zugló női vízilabdacsapata lesz a címvédő UVSE ellenfele a Magyar Kupa döntőjében, miután előbbi együttes a pénteki elődöntőben a Dunaújváros fölé kerekedett.

bvsc201701

A nap második elődöntője kiegyenlített összecsapást hozott, amelyben a zuglóiak első negyed végére megszerzett kétgólos előnyét ledolgozta az előző kiírásban döntős dunaújvárosi együttes. A 11 gólt hozó negyedik játékrészben 1:12 perccel a vége előtt – döntetlen állásnál – Gyöngyössy Anikó volt eredményes, így a BVSC egy góllal jobbnak bizonyult.

A legutóbbi négy kiírásban győztes UVSE, valamint a két, illetve három kiírással ezelőtt döntős zuglói alakulat vasárnapi mérkőzését 14 órától a Komjádi uszodában rendezik, a férfiak fináléja előtt.

Eredmények, női Magyar Kupa, négyes döntő:
BVSC-Zugló Diapolo – Dunaújvárosi Egyetem-Maarsk Graphics 12-11 (2-0, 2-3, 2-3, 6-5)
UVSE – FTC-Telekom Waterpolo 11-9 (4-1, 2-2, 2-2, 3-4)