Magyar Kupa: a Fradi biztosan győzött a Vasas ellen

A Fradi néggyel nyert, így a Szolnok ellen vívja a finálét.

A Vasas jutott vezetéshez, de a Ferencváros még az első nyolc percben 2-1-re fordított, majd a második negyedben, negyedórányi játék után 6-1-re elhúzott. A harmadik játékrészből két perc pergett le, és már 9-3-at mutatott az eredményjelző, amikor magához tért a Vasas, és háromtalálatnyira felzárkózott két ízben is (7-10, 8-11). A bravúr azonban elmaradt, az FTC 13-9-re nyert, így döntőzhet.

A teljes mezőny egyik legjobbjának Jansik Szilárd bizonyult, aki nemcsak szerelésekkel, hanem három góllal is segítette a Ferencvárost, amely 2019 előtt 2018-ban is kupagyőztes volt.

Férfi Magyar Kupa, második elődöntő:

FTC-Telekom Waterpolo – A-Híd-VasasPlaket 13-9 (2-1, 5-2, 4-5, 2-1)

Korábban:
Szolnoki Dózsa – BVSC-Zugló 11-5 (3-0, 3-0, 2-2, 3-3)
Gólszerzők: Csapó 2, Czigány 1, Irmes 1, Batizi 1 ill. Konarik 3, Drasovic 2, Filipovics 2, Jansik 1, Angyal 1, Kovács 1, Schmölcz 1