Magyar csapatsikerek a kick-boxos idénynyitón

Az olaszországi Coneglianóban megrendezett Európa Kupán kezdték a nemzetközi szezont a magyar kick-boxosok. A több korosztály számára kiírt Golden Glove elnevezésű versenyen – ahová közel 1500-an neveztek – a 22 résztvevő nemzet közül Magyarország a harmadik helyen végzett az éremtáblázaton.

A felnőttek mezőnyében a mieink elsősorban csapatban jeleskedtek. A pointfighting szabályrendszerben a többszörös világbajnok Veres Richárd vezérletével a Halker-Király Team nyerte a kétfős csapatok küzdelmét a 74 kg-os kategóriában, és a csepeliek egy bronzérmet is begyűjtöttek a 74 kg felettiek között.

Egyéniben Hídvégi Nándor állt legközelebb az aranyérem megszerzéséhez: a békéscsabai kick-boxos a light-contact szabályrendszer 63 kg-os súlycsoportjában végül a második helyen végzett.

A fiatalabbak eredményeit is beleszámítva a – főképp budapestiekből és békéscsabaiakból álló – magyar küldöttség 13 arany-, 8 ezüst- és 14 bronzéremmel a házigazda olaszok és az angolok mögött a harmadik helyen zárt a nemzetek versenyében.