Kleinhiesler gólpasszal és bombagóllal jelentkezett, magyar találatok Amerikában és Cipruson is – légióskörkép

NÉMETORSZÁG

A Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal felálló Leipzig 2-2-es döntetlent ért el a vendég Wolfsburg ellen, így az utolsó forduló előtt bebiztosította ezüstérmét a Bundelsigában. A Leipzig aztán a második félidőben javított és Justin Kluivert és a büntetőből eredményes Marcel Sabitzer góljaival egyenlített.

A bennmaradás kiharcolásához az is kellett Dárdai Pál vezetőedző berlini együttesének, hogy a Werder Bremen kikapott az Augsburgtól, ezzel a 16., osztályozót érő helyen áll és már nem érheti be a Herthát.

A bajnoki címét korábban bebiztosító Bayern München 2-2-t ért el a Freiburg vendégeként. A hazaiaknál Sallai Roland kezdőként 61 percet játszott, majd 2-1-es hátránynál lecserélte az edzője.

Szalai Ádám csapata, az FSV Mainz 3-1-re kikapott hazai pályán a friss Német Kupa-győztes Borussia Dortmundtól a német bajnokság 33. fordulójának vasárnapi játéknapján.
A magyar válogatott csapatkapitánya a 72. percben lépett pályára. A találkozó második félideje vihar miatt több mint tízperces csúszással kezdődött.

Novothny Soma (Bochum) az elmúlt héthez hasonlóan ezúttal is kispadról figyelte az eseményeket a Nürnberg ellen 1-1-re végződő bajnokin a német másodosztály 33. fordulójában.

HOLLANDIA

Szőke Adrián, a Heracles utánpótlás-válogatott támadója ezúttal sem kapott lehetőséget edzőjétől az AZ Alkmaar 5-0-s vereséggel végződő bajnokin a holland élvonal 34. fordulójában.

TÖRÖKORSZÁG

Törökországban az utolsó fordulót rendezték, a Varga Kevin fémjelezte Kasimpasa pedig a Sivasspor otthonában szenvedett 2-1-es vereséget. A magyar válogatott szélsőnek kezdőként egy félidő jutott.

Szalai Attila csapata, a Fenerbahce a Kayserispor otthonában lépett pályára, ám kisebb csoda kellett volna ahhoz, hogy bajnokok legyenek, hiszen ehhez szükség lett volna az előttük álló Besiktas és Galatasaray botlására is. A végig a pályán lévő magyar védő együttese végül a 90. és a 99. percben nagy nehezen hozta a kötelezőt és 2-1-re nyert, ám ez is csak a Fener harmadik helyéhez volt elég, a Galata és a Besiktas ugyanis nyert, így utóbbi együttes bajnok lett.

Megyeri Balázs, a Göztepe magyar kapusa nem volt keretben a Genclerbirligi ellen. Csapata idegenben szenvedett 5-3-as vereséget.

AUSZTRIA

Bukta Csaba, az Altach magyar utánpótlás-válogatott támadója sérülés miatt nem léphetett pályára a Ried ellen. Csapata 3-0-s sikert aratott a Ried ellen az alsóházi rájátszásban. A Riedben Borsos Filip kispadról figyelte az eseményeket.

Majnovics Martin (St. Pölten) nem volt nevezve az Austria Wien ellen 2-1-re elveszített bajnokin.

Az osztrák másodosztályban szereplő játékosok közül Mester Csaba (Austria Wien II) kezdőként 64 percig volt pályán a BW Linz elleni (0-4) összecsapáson.

Major Sámuelt (Liefering) nem nevezték az Austria Lustenau ellen 4-2-re megnyert bajnokira a 29. fordulóban.

SZERBIA

Holender Filip, a Partizan Belgrád magyar válogatott támadója kezdőként 60 percig volt a pályán a Vozdovac ellen 3-0-ra megnyert bajnokin a szerb élvonal 37. fordulójában.

SVÁJC

Kecskés Ákos (Lugano) bokasérülés miatt nem volt keretben a Basel ellen 2-0-ra elveszített bajnokin a svájci élvonal 34. fordulójában.

CIPRUS

Lang Ádám, az Omonia Nicosia labdarúgója friss ciprusi bajnokként kezdőként végigjátszotta az Apollon Limasszol ellen 1-1-re végződő mérkőzést a felsőházi rájátszás 10. fordulójában.

Megszerezte első gólját a ciprusi első osztályú APOEL-ben a 7-szeres magyar válogatott védő, Paulo Vinicius, aki a Karmiotissza elleni idegenbeli bajnokin is a kezdőcsapat tagja volt. A 31 éves labdarúgó csapata harmadik gólját szerezte, amikor is az 56. percben egy szöglet utáni kipattanót lőtt hat méterről a jobb sarokba.

A nicosiai együttes végül kiütéses, 6-1-es győzelmet aratott a playoff alsóházának 10. fordulójában, ami után az APOEL a 8. helyen áll és eldőlt, hogy ennél rosszabb helyen nem is végezhet már egy körrel a bajnokság vége előtt.

GÖRÖGORSZÁG

Nagy Gergely csapata, az AEL Larissza 2-0-ra nyert hazai pályán a Gianna ellen. A korábbi utánpótlás-válogatott kapus a kispadról figyelte az eseményeket.

SZLOVÁKIA

A szlovák bajnokság rájátszásának utolsó előtti fordulójában a Slovan 4-0-ra nyert az Aranyosmarót otthonában Vladimir Weiss vezetőedző első mérkőzésén. A pozsonyiaknál kezdőként 75 percet töltött a pályán Holman Dávid, gól és gólpassz ezúttal nem fűződött a nevéhez.

Szintén bajnokit játszott a DAC, amely Danylo Beskorovainyi révén szerzett vezetést a Trencsén otthonában az 57. percben, de végül nem sikerült megőrizni az előnyt, a 90. minutumban ugyanis kiegyenlítettek a hazaiak. A Dunaszerdahely így már nem százszázalékos Németh Antal irányításával, de továbbra is veretlen a magyar edzővel. A magyar válogatott középpályás, Schäfer András ezúttal is a DAC kezdőjében kapott helyet, 76 percet töltött a pályán.

Ezzel a döntetlennel pedig az is eldőlt egy fordulóval a szlovák bajnokság vége előtt, hogy a DAC nem tudja megelőzni már a Slovant, így a pozsonyiak zsinórban harmadjára is bajnokok lettek, míg a dunaszerdahelyiek a második helyen végeznek.

LENGYELORSZÁG

Tamás Márk, a Slask Wroclaw magyar hátvédje, kezdőként végigjátszotta a Stal Mielec ellen 1-1-re végződő bajnokit

Kocsis Gergő, a Podbeskidzie nem volt a keretben a Legia Varsó ellen 1-0-ra elveszített bajnokin.

Vida Kristopher csapata, a Piast Gliwice 3-2-es vereséget szenvedett a Wisla Krakkó ellen. A magyar válogatott támadó nem kapott lehetőséget edzőjétől.

HORVÁTORSZÁG

A horvát élvonal 35. fordulójában 2-0-ra nyert az Eszék a Lokomotiva Zagreb otthonában, a győzelemből pedig oroszlánrészt vállalt Kleinheisler László, aki az 59. percben egy 21 méterről megeresztett bombával szerzett vezetést csapatának, majd a 91. minutumban a beadását követően állította be a végeredményt Bohar. Kleinheisler végig a pályán volt, Gyurcsó Ádám a 79. percben kapott lehetőséget a vendégeknél. Ezek után nem meglepő, hogy a SofaScore-nál Kleinheisler lett a mérkőzés legjobbja 8.5-ös osztályzattal.

OLASZORSZÁG

Balogh Botond, a Parma magyar hátvédje a kispadról figyelte az eseményeket a Sassuolo ellen 3-1-es vereséggel végződő bajnokin. A csapat másik magyarja, Kosznovszky Márk nem volt a keretben.

Horváth Krisztofer csapata, a Torino megsemmisítő 7-0-s vereséget szenvedett hazai pályán a Milantól. A magyar támadót nem nevezték a mérkőzést az olasz élvonal 36. fordulójában.

PORTUGÁLIA

Bobál Gergely, a CD Nacional magyar támadója a kispadon ült a Famalicao ellen 3-0-ra elveszített bajnokin a portugál élvonal 33. fordulójában.

Csoboth Kevin csapata, a Benfica B 1-0-ra kikapott az Académica vendégeként. A magyar légiós nem kapott lehetőséget edzőjétől.

AMERIKAI EGYESÜLT ÁLLAMOK

Sallói Dániel szerezte csapata, a Sporting Kansas City első gólját vasárnap az észak-amerikai profi labdarúgóligában (MLS). A magyar támadó kezdőként lépett és a 28. percben szerzett gólt a Vancouver Whitecaps ellen. A Sporting hatodik meccsén harmadik győzelmét aratta a szezonban és 10 pontjával a Nyugati konferencia harmadik helyén áll.

Schön Szabolcs, az FC Dallas csereként a 66. percben állt be a Minnesota elleni bajnokin. Csapata 1-0-s vereséget szenvedett.

URUGUAY

Vadócz Krisztián kezdőként végig a pályán volt az uruguay-i bajnokság első fordulójában. A 42-szeres magyar válogatott játékos jó játékkal vette ki részét a Montevideo Wanderers győzelméből. Vadócz csapata Hernan Rivero góljával győzte le 1-0-ra a Boston Rivert a nyitófordulóban.