Kiélezett és fordulatos meccs után elődöntőben a Milan

Roppant izgalmas összecsapáson jutott tovább a Milan az Olasz kupa negyeddöntőjében. A piros-feketék hazai pályán 2-2-es rendes játékidőt követően 4-2-re legyőzték a Torino együttesét.

A 6. percben egy remek összjáték után Theo Hernández tette középre a labdát, ám Piateknek pontatlan volt az átadás és a védők menteni tudtak. A Milan az első percektől fogva nyomást próbált helyezni az ellenfélre és ennek meg is lett az eredménye, ugyanis negyedórán belül megszületett az első gól: Rebic megverte emberét a tizenhatoson belül és a középen teljesen üresen érkező Bonaventurának csak a kapuba kellett passzolnia (1-0).

A 25. percben Castillejo egy rövid sarokra tartó lövéssel tesztelte Sirigut, aki résen volt. Egy percre rá az olasz kapusnak egy megpattanó labdát követően újra védenie kellett. Nyolc perccel később Castillejo hajszálpontos beadása után Rebic öt méterről Sirigu kezébe fejelte a labdát. Az ellentámadással az első valamire való helyzetéből egyenlített a Torino: Verdi indítása után Bremer ziccerben nem hibázott és a kapuba lőtte a labdát (1-1).

A félidő hajrájában ugyan Rebic révén betalált a Rossoneri, azonban előtte Piatek kézzel ért a labdához és ennek megfelelően a játékvezető nem adta meg a találatot.

Az 54. percben nagy kavarodás alakult ki Donnarumma kapujánál, de a Milan jött ki jól a helyzetből és a védők fel tudtak szabadítani. Néhány percre rá Castillejo ívelt középre és Romagnoli fejese elsuhant a kapu felett.

Az első félidei dominancia ellenére a Torino visszajött a meccsbe és a 71. percben vezetéshez jutott: egy beadás után Bremer megszerezte saját maga és csapata második találatát (1-2). A rendes játékidő hajrájában folyamatosan támadott a hazai alakulat és a 92. percben jött az egyenlítés: Castillejo készítette le lövésre Calhanoglunak, aki a kapuba bombázott (2-2). A Milan rögtön ezután eldönthette volna a meccset, de Ibrahimovic hatalmas ziccerben közvetlen közelről a kapu fölé vágta a labdát.

A 2-2-es rendes játékidőt követően hosszabbítás következett. A 95. percben kontrázott a Milan, de Calhanoglu lövését még kifogta Sirigu. A 103. minutumban Theo Hernández kétszer próbálkozott a tizenhatoson belül és a vendégek kapusa mindkét alkalommal hárított.

Aztán a hosszabbítás második felében eldöntötte a mérkőzést a Rossoneri. A 106. percben Calhanoglu lövése a kapu bal oldalában kötött ki (3-2), majd két perccel később Rafael Leao lekészítése után Ibrahimovic vette be Sirigu kapuját (4-2).

A hátralévő szűk negyedórában már nem született több gól, a piros-feketék 4-2-es sikerrel továbbjutottak az elődöntőbe, ahol a Juventus lesz az ellenfél a fináléért.

MILAN – TORINO 4-2 (hosszabbítás után)

Időpont: 2020.01.28. 20:45
Helyszín: Stadio San Siro, Milánó
Játékvezető: Pasqua
Gólszerzők: Bonaventura (12.), Calhanoglu (91., 106,), Ibrahimovic (108.) ill. Bremer (34., 71.)
Sárga lapok: Theo, Rebic, Kjaer, Krunic, Conti, Ibrahimovic ill. Rincon, Izzo

KEZDŐCSAPATOK:

MILAN: G. Donnarumma; Conti, Kjaer, Romagnoli, Theo Hernández; Castillejo, Krunic (Calhanoglu 81.), Bennacer, Bonaventura (Rafael Leao 76.); Rebic (Kessié 106.), Piatek (Ibrahimovic 65.).

Cserék: Begovic, A. Donnarumma, Gabbia, Calabria, Paquetá, Suso.

TORINO: Sirigu; Izzo, Nkoulou, Bremer (Djidji 82.); De Silvestri (Laxalt 112.), Lukic, Rincon (Lyanco 112.), Aina; Berenguer (Millico 90.), Verdi; Belotti.

Cserék: Ujkani, Rosati, Singo, Adopo.