Két magyar arany az Acro Cup-on

Hat dobogós helyezést szereztek a magyar akrobatikus tornászok a harmadik Budapest Acro Cup versenyen, ráadásul a női triók és a vegyespárosok mezőnyében aranyéremmel gazdagodtak az egységek.

A selejtezőkhöz hasonlóan sok néző és remek hangulat várta a versenyzőket a megmérettetés második napján. A Világkupa-szintű viadal vasárnap a döntőkkel folytatódott, amelynek a Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnok adott otthon. Délelőtt a fiataloké volt a főszerep, délután pedig az idősebb versenyzők mutatták be gyakorlataikat.

A 13-19 éves kategóriában, a női triók versenyében a Balance ATC- Ferencvárosi TC vegyescsapata, a Horváth Elizabet, Kutasi Vivien, Vincze Zita összeállítású hármasa 28.000 ponttal diadalmaskodott. Ugyanebben a számban az Érdi Torna Club triója harmadik lett (24.570 pont). A vegyespárosoknál a Balance ATC kettőse, Alton Sophie-Nagy Patrik 27.070 ponttal szintén a legjobbnak bizonyult. Az abonyiak női duója harmadikként fejezte be a versenyt (19.460 pont). A 12-18 éves kategóriában a Grassalkovich SE hármasa harmadik (25.520), míg a Ferencvárosi TC együttese ötödikként (24.460) zárt. Ugyanebben a korcsoportban, de a vegyespárosok versenyében a Ferencvárosiak duója bronzérmet (24.900) nyert.

Vincze Gábor, MATSZ akrobatikus torna szakági elnöke: Elégedett vagyok a mögöttünk hagyott hétvégével. Sikeres versenyt tudhatunk magunk mögött, több nemzet képviselője jött el Budapestre, mint tavaly. Aki kilátogatott a két nap valamelyikén, maradandó élménnyel lett gazdagabb, hiszen a sportág jó néhány világklasszisát is láthatta a közelgő Európa-bajnokság előtt.