Juhász-remeklés, vereség

Négygólos, 27-23-as vereséget szenvedett a férfi-kézilabdaválogatott a felnőtt- világbajnokság első csoportkörében Rouenban. Nem a fiatalokon múlt a siker: Juhász Ádám (20) több mint ötven percet játszott és három gólt lőtt, Ligetvári Patrik (20) pedig jól védekezett, igaz, kevéssel a lefújás előtt kiállították.

reb  Nehéz ellenfél került a magyar férfi kézilabda-válogatott képzeletbeli tányérjára a franciaországi világbajnokságon, hiszen az Európa-bajnok, olimpiai bronzérmes Németország ellen kezdett Xavi Sabaté gárdája. Egy éve, a kontinensviadal középszakaszában 29-19-re győztek a németek a több fiatalt is a soraiban tudó válogatott ellen, így éppen ideje volt felülírni azt a csúnya vereséget.

kezi-magyarokEzúttal sem maradt ifjak nélkül a piros-fehér-zöld keret: Xavi Sabaté a 16-os, azaz a legszűkebb vb-keretbe nevezte az egyaránt húszéves Juhász Ádámot és Ligetvári Patrikot. Már a mérkőzés előtt biztos volt, hogy Juhásznak nagy szerepet szán a stáb: Debre Viktor másodedző kijelentette, a tatabányai fiatal lesz a balszélső. Ez két szempontból érdekes: egyrészt, rajta kívül nincs balszélső a keretben, az utolsó keretszűkítésnek áldozatul esett Iváncsik Gergő; másrészt pedig Juhász irányító…

A tatabányai mindenesetre becsülettel végigzakatolta a szélen a mérkőzést. Az első félidőben,  a 12. percben indítást kapott, azt magabiztosan, hezitálás nélkül értékesítette. A válogatott játéka nem a szélsőkre épül, így labda is alig jutott nekik. Amikor mégis, például a 36. percben, Juhász remekül élt a lehetőséggel. Nem volt ok az ellenkezőjétől tartani, hiszen a találkozó előtt úgy nyilatkozott Ádám, volt ideje megszokni, hogy a felnőttválogatottban szerepel, felkészült a feladatra.

Vélhetően hasonlóan érzett a szobatárs Ligetvári Patrik is, akire védekezésben számított Sabaté kapitány. Amit kellett, megtette a Veszprém játékosa, s lövéssel is próbálkozott támadásban, igaz, sikertelenül.

A magyar válogatott egyébként 16-11-es hátrányban vonult a félidőre, viszont a fordulást követően erősen megközelítette a németeket. Juhász például 19-17-nél szerzett labdát emberhátrányban, majd vitte végig, és vágta az egyébként remekül védő Silvio Heinevetter hálójába. Ligetvári a hajrában Zubai Szabolcsnak adott remek gólpasszt, azzal lett 22-21 az állás.

Fél perccel a vége előtt Ligetvári rendesen belenyúlt Steffen Fäth arcába, a bírók nagyon rövid tanakodás után mutatták fel neki a piros lapot. A szabálytalanságot jelzi, hogy a játékos egy percig sem vitatta az ítéletet.

A válogatott 27-23-as vereséget szenvedett, amely egyértelműen vállalható, mindössze a második félidő biztatóbb periódusait látva mondhatjuk, hogy kár a gyengébb első felvonásért. Juhász a legtöbbet, 53 percet játszott, és száz százalékosan értékesítette a három lehetőségét, míg Ligetvárinak majdnem harminc perc jutott a pályán. Szombaton 20.45-től Horvátország lesz az ellenfél.

FÉRFI-VILÁGBAJNOKSÁG, C CSOPORT, 1. FORDULÓ, ROUEN (FRANCIAORSZÁG)
Németország–Magyarország 27-23 (16-11)
Játékvezetők: Nacsevszki, Nikolov (macedónok)
Németország: Heinevetter, Wolff (kapusok), Dahmke, Drux, Ernst, Fäth 1, Gensheimer 13 (8), Groetzki 4, Häfner 7, Kohlbacher, Kühn 1, Lemke, Pieczkowski 1, Reichmann, Wiencek. Szövetségi kapitány: Dagur Sigurdsson
Magyarország: Mikler, Fazekas (kapusok), Ancsin 1, Balogh 3, Bánhidi, Bodó 3, Császár 3 (1), Harsányi 1, Jamali 3, Juhász 3, Lékai 3, Ligetvári, Nagy L. 1, Schuch, Szöllősi Sz., Zubai 2. Szövetségi kapitány: Xavi Sabaté
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 8/8, ill. 2/1