Izgulhatott a Rebels, ismét parádézott a Renegades

A Guardians javított, a Crushers 2 is nyert a TD Store Divízió II-ben.

Az elmúlt hétvége mozgalmas volt a harmadosztályban. Négy remek összecsapást rendeztek, amelyek között volt izgalmas és pontokban gazdag mérkőzés is. A Miskolc-Szirmabesenyő Renegades ezúttal is kitömte ellenfelét.

58419180_817022382017589_5881027997481304064_o

A VSD Rangers szombaton hazai pályán próbált meglepetést okozni az eddig ellenállhatatlanul támadó Renegátok ellen. Az első negyedben jól játszottak a Duna-partiak. Fenyő András révén meg is szerezték a vezetést (6-0). Ugyan a Guardians ellen jól játszó Hegyesi Péter punt return TD-jével és Tóth Attila extrájával fordítottak a borsodiak, de Szilágyi Sándor ismét megszerezte a vezetést a Rangers-nek (12-6). Ezután viszont a Renegades már a második negyedben szinte eldöntötte a találkozót. Hegyesi kettő, míg Lakatos Bence és Szalóki János egy-egy alkalommal ért be az end zone-ba (12-35). A második félidőben is uralta a meccset a miskolci alakulat. Szalóki és Hegyesi voltak ismét eredményesek, amellyel már érvénybe lépett a mercy rule (12-48). Az utolsó negyedben Hegyesi Péter egy újabb futással megszerezte ötödik touchdownját is a találkozón, így két mérkőzés alatt már a tizedik alkalommal ért be az end zone-ba. Tóth állította be extrájával az 55-12-es végeredményt.

Grafika: Hungarian Football

VSD Rangers – Miskolc-Szirmabesenyő Renegades 12-55 (12-0, 0-28, 0-13, 0-7)
Pontszerzők: Fenyő András, Szilágyi Sándor 1-1 TD, illetve Hegyesi Péter 5 TD, Szalóki János 2 TD, Lakatos Bence 1 TD, Tóth Attila 7 XP

57427446_817012572018570_2861635365276483584_o

A szombati nap másik meccsén a Jászberény Wolverines a Szombathely Crushers 2 otthonában próbálta megszerezni szezonbeli második győzelmét. Az első félidő alapján nem úgy nézett ki, hogy ez sikerülni fog. Lőke Dániel elkapásával, illetve Piskor Péter pick-sixével vezetett két negyed után a Crushers 2. Sulyi Richárd blokkolt egy extrát, így 13-0 volt az állás a szünetben. A harmadik játékrészben Tóth Áron kapott el touchdownt érően egy Sándor Dávid Márk átadást, amellyel visszajött a jászságiak esélye, hogy fordítsanak (13-7). Az utolsó játékrészben azonban a Zúzók eldöntötték a találkozót. Lőke futott újabb TD-t, ami után Májer László hozta össze a kétpontost (21-7). Végül pedig Tatár Sándor biztosította be a sikert, miután a sokszor bizonytalanul játszó Sándor Dávid elejtett labdáját összeszedte és az end zone-ig cipelte. Illés Zoltán kétpontos elkapása pedig beállította a 29-7-es végeredményt.

Szombathely Crushers 2 – Jászberény Wolverines 29-7 (6-0, 7-0, 0-7, 16-0)
Pontszerzők: Lőke Dániel 2 TD, Piskor Péter, Tatár Sándor 1-1 TD, Májer László, Illés Zoltán 1-1 PAT, Tóth András 1 XP

Hornets_Rebels_20190421155754_ETI_4101

A vasárnapi játéknap legizgalmasabb találkozóját a Kaposvár Hornets és a Rebels Oldboys vívta, bár a párosítás alapján sokan sima vendég sikert várhattak. Sokkal kiélezetteb volt a meccs. Az első negyedben nem is tudott mit kezdeni egymással a két alakulat (0-0). Aztán a második játékrészben Bak Csaba interceptionje után kihasználta támadását a Rebels, Töreki János elkapásával szerezték meg a vezetést a fővárosiak (0-7). A harmadik negyedben aztán a védelem összehozott egy safetyt. Gast Krisztián blokkolt egy Hornets puntot, a labda pedig az end zone-on keresztül hagyta el a játékteret (0-9). Ezután pedig Lesi Péter elkapásával tovább nőtt a fór (0-15). A Rebels haladt afelé, hogy megnyerje a találkozót, de a Darazsak odaszúrtak, gyorsan válaszoltak a második TD-re Baranyai Péter futásával és Bogdán Ottó kétpontosával (8-15). Az utolsó negyedben mindkét csapat a végletekig támadt. A Hornets hamar touchdownt szerzett Baranyai révén. A kétpontos nem sikerült, így továbbra is a Lázadók vezettek (14-15). A hazaiak közel álltak ahhoz, hogy fordítsanak, még egy field goalra is volt lehetőségük 29 yardra a kaputól, ami sikertelen volt. A végén támadhattak a Darazsak, de Bak Csaba még egy interceptiont jegyzett, amivel eldőlt a találkozó. A Rebels kiszenvedte a győzelmet, a Kaposvár pedig közel állt a Divízió II. talán legnagyobb meglepetéséhez.

Fotók: Váradi-Király Fotó

Kaposvár Hornets – Rebels Oldboys 14-15 (0-0, 0-7, 8-8, 6-0)
Pontszerzők: Baranyai Péter 2 TD, Bogdán Ottó 1 PAT, illetve Töreki János, Lesi Péter 1-1 TD, Gast Krisztián 1 S, Szentirmai Zoltán 1 XP

57412685_2114266761990124_2234798228593704960_o

A Diósd Saints még nem szerzett pontokat idén, de hazai pályán a CFS Guardians ellen próbálták ezt a rossz sorozatot megtörni. Az Őrzők pedig a legutóbbi Renegades elleni szegedi zakó után javítani akartak. Utóbbira volt nagyobb lehetőség és a csongrádiak ennek megfelelően játszottak, bár megszenvedtek a Szentek otthonában. Ezt az első félidő is tükrözte, amikor is mindössze egy Karkas Balázs elkapással vezettek az Őrzők (0-6). A második félidőben sem volt könnyű dolga a Guardians-nek, de Stammer Szabolcs interception return TD-jével, Magori Márk kétpontosával, valamint Langane Dominik touchdownjával 20-0-ra győzött a Guardians.

Fotó: Galovtsik Gábor

Diósd Saints – CFS Guardians 0-20 (0-6, 0-0, 0-8, 0-6)
Pontszerzők: Karkas Balázs, Stammer Szabolcs, Langane Dominik 1-1 TD, Magori Márk 1 PAT