Ifjúsági olimpia 12. helyezettje Jármy Vince

Hibátlan első forduló után Jármy Vince sorsolt lovával, Walterstown Cruise Z-el, nyolc hibaponttal ért célba az ifjúsági olimpia egyéni döntőjének második körében. Vincétől ismét kiváló lovas teljesítményt láthattunk, de szürkéje a második fehér meredeket és a hármasugrás „A” eleménél hibázott, így a 18 éves magyar lovas az összetettben a tizenkettedik helyet szerezte meg.

44023935 2242576909094578 4236022889951789056 n

Az ifjúsági olimpia arany érméért öt lovas vethetett össze. A győzelem Európába került, Jármy Vince ezüstérmes csapattársa, a még csak 16 éves olasz CASADEI Giacomo kiváló lovaglással, leggyorsabb hibátlannal lett olimpiai bajnok.

giacomo

A magyar díjugrató sport számára különleges élmény volt, hogy első alkalommal lehetett magyar lovas ifjúsági olimpián, ezért a legnagyobb köszönettel tartozunk a 2017-es ifjúsági Európa-bajnokságon kvótát szerző, Weinhardt Virágnak és a Buenos Airesben kiválóan helytálló Jármy Vincének, hogy kis Magyarországunk díjugrató sportját ismét a világ elitben láthattuk.