Hősi bukás

Szoros csatában szenvedett vereséget az U18-as leányválogatott a soproni A divíziós Európa-bajnokság negyeddöntőjében. Az orosz válogatottról  tudni lehetett, hogy nem lesz könnyű ellenfél, a magyar lányok így is az utolsó támadásig meccsben voltak, és hősies csatában maradtak alul.

Majer Dániel Nem sikerült a legjobb négy közé jutnia az U18-as leányválogatottnak a hazai rendezésű A divíziós kontinensbajnokságon. Itthon jó lett volna elérni az elődöntőt, jde az Eb-n veretlen orosz csapattól nem szégyen kikapni, a főleg nem drámai csatában.

Juhász Dorka (labdával) 17 pontja sem segített Forrás: fiba.com

Juhász Dorka (labdával) 17 pontja sem segített  •  Forrás: fiba.com

Studer Ágnes személyében visszakapta sérülés miatt korábban két találkozóról is hiányzó alapemberét a válogatott, bizakodva várhatta tehát az összecsapást. Amelyet nem is kezdett rosszul, a korai kosárváltásokat követően 9-2-es sorozattal húzott el ellenfelétől, az első negyedet előnnyel zárta (16-12).

Juhász Dorka vitte a prímet, és a hathatós segítségével a második negyedben már 10 ponttal (27-17) is vezetett a magyar csapat. Meglepettnek tűnt az orosz együttes, több gyorsindításos kosarat is engedélyezett ellenfelének, az pedig köszönte szépen, és a félidőhöz közeledve 12 pontosra növelte az előnyét. A vége előtt egy triplával és egy kétpontossal hétre csökkentették hátrányukat az oroszok.

Pedig lélektani szempontból, és persze a meccs hajráját utólag elnézve nem jött volna rosszul a kétszámjegyű félidei vezetés (39-32).

A harmadik negyedben az oroszok mindössze két pontot tudtak lefaragni a hét egységnyi különbségből, igaz, egyszer három pontra is feljöttek. A soproni közönség kitett magáért,  hatalmas buzdítással próbálták győzelembe hajszolni a csapatot. A negyedik negyedben azonban mintha fáradni látszott volna Balogh Judit együttese, az oroszok pedig agresszív üzemmódba kapcsoltak, és a találkozó során először érvényesíteni tudták magasságbeli és fizikai fölényüket.

Bő két perccel a vége előtt, 61-58-as orosz vezetéskor Studer Ágnes tripláját blokkolták, a magyar lánynak azonban sikerült összeszednie a labdát, és egy pontra felzárkóztatni csapatát. Sajnos, tíz másodperc sem kellett hozzá, és sikeres orosz tripla formájában jött a válasz. Az utolsó percbe lépve ismét jó esélyünk kínálkozott, Merész Beatrix két büntetőjéből azonban csak az egyiket tudta értékesíteni, 64-61 az oroszok javára.

Tizenöt másodperccel a vége előtt mi támadhattunk, muszáj volt hárompontost dobni az egyenlítéshez…

Lelik Réka el is vállalta, a dobása azonban a gyűrűt sem találta el, így az eredmény nem változott, 64-61-re győzött Oroszország.

A magyar válogatott – akárcsak a kézilabdás lányok Pozsonyban – ötödik hellyel vigasztalódhat. A következő mérkőzésére szombaton 15 óra 45 perctől kerül sor, a törökök ellen.