Horvát bánat, montenegrói öröm az Eb bronzmeccsén

A montenegróiak elképesztő hajrával húzták be a harmadik helyet az Eb-n.

MTI/Szigetváry Zsolt

Egyszer már találkoztak a felek a kontinenstornán, a csoportmeccsen egy góllal győzött Horvátország úgy, hogy mínusz ötről jöttek fel Brguljanék. Most is hasonló volt a helyzet, hiszen 4-8 is volt Ivica Tucak együttesének a harmadik negyedben. De a záróakkordra 8-7-tel fordulhattak csak rá. Ezek után már kettővel is mentek a horvátok, de Spaics és Pjesivac góljaival kiegyenlítettek a montenegróiak, majd a mérkőzés legjobbja, az öt gólig jutó Ivovics beragasztotta a győztes találatot.

Montenegró utoljára 2016-ban állt a dobogón Eb-n, Belgrádban egy ezüst jutott nekik.

A vízilabda Európa-bajnokság vasárnapi programja:

Január 26., vasárnap:
férfiak:

Montenegró-Horvátország 10-9 (1-3, 2-4, 4-1, 3-1) (bronzmérkőzés)
Gólszerzők: Ivovics 5, Draskovics 2, Pjesivac 1, Spaics 1, Brguljan 1 ill. Fatovics 2, Jokovics 2, Vrlics 2, Vukicsevics 1, Bukics 1, Locsar 1