EURÓPA-BAJNOK MAGYARORSZÁG!

Ötméteresek után és huszonegy év után állhattunk fel ismét Európa tetejére

MTI/Szigetváry Zsolt

A spanyolok kezdték jobban a találkozót, Granados góljával vezettek is.Ezt még Zalánki egalizálni tudta, de Munarriz duplájára már nem érkezett válasz. A második nyolc percben valami félelmeteset játszottunk elől. Angyal, Zalánki majd Varga góljaival már 4-3 volt ide. Ezt az etapot pedig 3-0-val zártuk.

A fordulás után a spanyolok kétszer is egyenlíteni tudtak, de Manhercz lövése után már nem, így 6-5 volt ide a záróakkord előtt. Az utolsó negyedben Perrone egy fórt értékesített, de Varga Dénes rögtön válaszolni tudott rá. Ezek után is végig mi vezettünk eggyel, de a spanyolok mindig egalizáltak, így volt ez 9-8 után is. Jöhettek az ötösök.

Az ötösöket mindenki belőtte magyar és spanyol részről 5-4-ig, majd Granados lövését kivédte Vogel, így Európa-bajnokok lettünk.

Az Európa-bajnokság döntőjében:

Magyarország – Spanyolország 9-9 (1-3, 3-0, 2-2, 3-4) ötméteresek után: 5-4

Vezette: Margeta (szlován), Stavridis (görög)

Magyarország: Nagy V. – Zalánki 2, Vámos 1, Pohl, Erdélyi, Varga D. 2, Mezei. Csere: Angyal 1, Manhercz 2, Hosnyánszky, Mezei, Jansik Sz., Hárai 1, Vogel (kapus). Szövetségi kapitány: Märcz Tamás

Spanyolország: Lopez Pinedo – Munarriz 3, Granados 1, Larumbe 1, Tahull1, Perrone 1, Bustos. Csere: Sanahuja, del Toro, Delgado, Fernandez, Mallarach 2, Lorrido Bejar (kapus). Szövetségi kapitány: David Martin

A magyar férfi válogatott Európa-bajnoki kerete:

Kapusok: Nagy Viktor (Szolnok), Vogel Soma (FTC)
Mezőnyjátékosok: Angyal Dániel (Szolnok), Erdélyi Balázs (OSC), Hárai Balázs (OSC), Hosnyánszky Norbert (Eger), Jansik Szilárd (FTC), Mezei Tamás (FTC), Manhercz Krisztián (OSC), Pohl Zoltán (FTC), Varga Dénes (FTC), Vámos Márton (FTC), Zalánki Gergő (FTC)

A magyar válogatott stábja:

Märcz Tamás szövetségi kapitány, Németh Zsolt edző, Mátéfalvy Csaba kapusedző, Dr. Szigeti István csapatorvos, Eszlári Gergely gyúró, Kenyeres András mentáltréner, Zala György erőnléti edző, Tóth Szabolcs csapatmenedzser és videós.