Drámai végjáték és 2-2-es döntetlen az Atalanta ellen

A Milan hazai pályán 2-2-es döntetlent játszott az Atalantával az olasz bajnokság 5. fordulójának vasárnapi játéknapján. Sokáig úgy tűnt, hogy a piros-feketék behúzzák a meccset, azonban a 94. percben Emiliano Rigoni egyenlített.

Nem sokáig állt 0–0 az eredményjelzőn, miután a második percben Gonzalo Higuaín Suso beadását váltotta gólra egy szép kapáslövéssel. Ezzel az argentin sorozatban harmadik mérkőzésén is betalált.

Úgy 20 perc játék után újra megzördült az Atalanta kapujának hálója, ám Daniele Doveri játékvezető videós visszanézés után érvénytelenítette Giacomo Bonaventura gólját, mondván a milánói lesről csúsztatott szép mozdulattal a jobb felső sarokba.

A folytatásban aztán az igencsak aktív Bonaventura fejelt még egy kapufát is, majd a második félidő elején viszonylag hamar egyenlített az Atalanta: Alejandro Gómez kotort egy jobbról érkező beadást a rövid alsóba, 1–1. Ezúttal sem maradt sokáig döntetlen az állás, jött Bonaventura és alig hét perc múlva visszaállította csapata vezetését – egy Gomezéhoz nagyon hasonlító góllal, amelyhez ezúttal is Suso szállította a gólpasszt egy remek beadás formájában.

A Milan a vezetés újbóli megszerzése után is némi fölényben futballozott, és Higuaín megszerezhette volna mai második gólját, de pechjére lövése a kapufát találta el. Ez pedig megbosszulta magát, mert Doveri játékvezető ápolás, és egyéb miatt hét perc hosszabbítást jelzett, amelynek a 4. percében Emiliano Rigoni egyenlíteni tudott, amivel pontot mentett csapatának.

MILAN – ATALANTA 2-2

Időpont: 2018.09.23. 18:00
Helyszín: Stadio San Siro, Milánó
Játékvezető: Doveri
Gólszerzők: Higuaín (2.), Bonaventura (61.) ill. Gomez (54.), Rigoni (90.)
Sárga lapok: Calabria, Higuaín ill. Gomez

KEZDŐCSAPATOK:

MILAN (4-3-3): G. Donnarumma; Calabria (Abate 67.), Musacchio, Romagnoli, Rodríguez; Kessié, Biglia, Bonaventura (Bakayoko 75.); Suso, Higuain, Çalhanoglu (Castillejo 85.).

Cserék: A. Donnarumma, Reina, Laxalt, Simic, Zapata, Bertolacci, Mauri, Borini, Tsadjout.

ATALANTA (3-4-1-2): Gollini; Toloi, Palomino, Masiello; Castagne, De Roon, Freuler, Gosens (Ilicic 75.); Pasalic (Rigoni 46.); Gómez, Barrow (Zapata 46.).

Cserék: Berisha, Rossi, Valzania, Djimsiti, Tumminiello, Pessina, Mancini, Hateboer, Ali-Adnan.

ÖSSZEFOGLALÓ:

The post Drámai végjáték és 2-2-es döntetlen az Atalanta ellen appeared first on AC Milan Club Budapest.