Csak egy veretlen maradhat

A Tatabánya Mustangs és a Miskolc-Szirmabesenyő Renegades is összecsap a TD Store Divízió II-ben.

Lassan közeleg az alapszakasz vége a harmadosztályban is, és továbbra is vannak még bőven olyan párharcok, amelyek érdekessé tehetik az alapszakaszi elsőségért folytatott küzdelmet, vagy akár a playoffba kerülésért való harcot.

Saints_Rebels_20190512150141_b

A Diósd Saints utóbbiról már lemondhat. Számukra az első pontok megszerzése számíthat most a legjobban a játékuk fejlesztése mellett. A Szenteken még látszik a rutin hiánya, de négy meccsel a hátuk mögött már nagyon sokat fejlődhettek, mióta itt vannak a Divízió II-ben. A Szombathely Crushers 2 számára viszont mindenképp nyerniük kell. A Zúzók ugyanis még eséllyel pályáznak a playoff helyek egyikéért. Ám nem biztos, hogy elég a szombathelyiknek, ha nyernek a hétvégén. Az eredményeknek is úgy kell alakulniuk.

DSC05091

Viszont szombaton két igen jónak ígérkező összecsapás lesz. A Renegátoknak nagyon nehéz dolguk lesz otthon. Ám a védelméről híres borsodiaknál is úgy néz ki, hogy most már az offense is rendben van. Ráadásul az új sztárjátékosuk Hegyesi Péter eddig kiemelkedő formában játszik. Teljesítményéről mindent elmond a két meccs alatt szerzett 10 touchdownja. A Musztángok is idén remekül játszanak. Mind a futó-, mind a passzjáték nagyon összeállt a bányászvárosiaknál. Nem mellesleg a tavaly gyengélkedő védelem is összekapta magát. És, ha már kulcsjátékosok, Nagy Tamás remeklése is bizonyítéka annak, hogy a Mustangs győzni megy Borsodba.

Saints_Rebels_20190512163148_e

A Rebels Oldboys – CFS Guardians mérkőzés is kiemelendő, ugyanis a harmadik fogadja a negyediket. A Lázadók teljesítménye hullámzó. Olykor sikerül magabiztosan győzni, de vannak alkalmak, amikor megszenvednek az ellenfeleikkel szemben. Ugyan a Diósd Saints-et (40-0) legutóbb simán verték a fővárosiak, de előtte a Kaposvár Hornets komoly gondot okozott (15-14). A CFS Guardians még nehezebb ellenfél lehet. A Renegades elleni vereséget követően az Őrzők kezdenek visszatérni a helyes útvonalra. Viszont számukra sincs még lefutva a playoffba jutás, mivel a Rebels-hez hasonlóan nekik is fontos lenne a győzelem.

Fotók: Szabó Dániel, Váradi-Király Fotó

Diósd Saints – Szombathely Crushers 2
Időpont: május 25. (szombat), 14.00
Helyszín: DTC pálya (Diósd, Pacsirta u. 29.)

Miskolc-Szirmabesenyő Renegades – Tatanánya Mustangs
Időpont: május 26. (vasárnap), 15.00
Helyszín: Szirmabesenyői pálya (Szirmabesenyő, Állomás út 5.)
Belépő: ingyenes

Rebels Oldboys – CFS Guardians
Időpont: május 26. (vasárnap), 16.00
Helyszín: Angyalföldi Sportközpont (Budapest, Rozsnyay utca 4.)
Belépő: 1000 Ft (14 év alatt ingyenes). A belépővel a 13 órakor kezdődő Budapest Cowbells 2 – Nyíregyháza Tigers meccs is megtekinthető.