Calhanoglu szállította a Milan győzelmét az Európa Ligában

A Milan hazai pályán 3-2-re nyert a norvég élvonalbeli Bodo/Glimt ellen és bejutott az Európa Liga selejtezőjének rájátszásába, ahol a portugál Rio Ave lesz az ellenfél.

Nagy meglepetésre negyedóra elteltével a vendégek szerezték a mérkőzés első gólját, méghozzá Junker révén. Egy percre rá jött a Milan válasza: Calhanoglu nagyszerű lövéssel egyenlített. A 32. percben Theo beadását Calhanoglu gyönyörű mozdulattal továbbította a mögötte érkező Colombónak, aki könnyedén a kapuba lőtt.

A fordulást követően ismét Calhanoglu villant: Castillejo ívelt be szögletből és a török középpályás kapásból kilőtte a kapu bal alsó sarkát. Öt perccel később ismét betaláltak a norvégok: Hauge távoli lövése a hálóban kötött ki.

A meccs végén közel állt az egyenlítéshez a Bodo/Glimt, míg a Milan csak lesgólig jutott. A vége 3-2 lett, így a Rossoneri bejutott a play-off körbe. A csoportkörbe jutásért a Rio Ave lesz az ellenfél, ráadásul idegenben.

MILAN – BODO/GLIMT 3-2

Időpont: 2020.09.24. 20:30
Helyszín: Stadio San Siro, Milánó
Játékvezető: Jovic
Gólszerzők: Calhanoglu (16., 50.), Colombo (32.) ill. Junker (15.), Hauge (55.)
Sárga lapok: Konradsen

KEZDŐCSAPATOK:

MILAN (4-2-3-1): G. Donnarunmma; Calabria, Kjær, Gabbia, Hernández; Bennacer, Kessie; Castillejo, Çalhanoğlu, Saelemaekers; Colombo.

Cserék.: Tătărușanu; Kalulu, Laxalt; Díaz, Krunić, Tonali; Maldini.

BODO/GLIMT (4-3-3): Haikin; Björkan, Moe, Lode, Sampsted; Saltnes, Berg, Fet; Hauge, Junker, Zinckernagel.

Cserék.: Smits, Höibraten, Foosnaes, Konradsen, Hagen, Boniface, Solbakken.