Baranyi Dávid Áron és Bokros Csenge Anna sikerei Görögországból

A Limitless XCO Team Nagykanizsa juniorjai, név szerint Baranyi Dávid Áron, Bokros Csenge Anna és Horváth Áron Görögországban versenyeztek, ahol két C2-es és egy C1-es besorolású futamon álltak rajthoz.

Július 16-án a Sparta MTB Race #1 C2-es viadal várta a kerekeseket Karyes városában. A junior lányok futamában Bokros Csenge Anna magabiztosan két és fél perc előnnyel diadalmaskodott, míg a fiúknál Baranyi Dávid Áron volt a legjobb, miközben Horváth Áron szintén világranglista pontokat gyűjtve a hetedik helyen zárt.

Másnap egy újabb C2-es verseny, a Sparta MTB Race #2 következett ugyancsak Karyes környékén. Bokros Csenge Anna ismét nagy előnnyel győzött, bár a futam elején riválisai próbálkoztak, ez azonban csak fellángolás volt a részükről. Sajnos a fiúknál Baranyi Dávid Áron a lehető legrosszabbkor kapott defektet, így a dán Julius Gorm Kjaer nyerte a futamot, Baranyi másodikként zárt, míg Horváth Áron egy újabb hetedik hellyel növelte UCI pontjai számát.

Július 19-én következett a Sparta MTB Race #3 C1-es verseny, ami immáron az UCI Junior Series-sorozat részét is képezte. Bokros Csenge Anna ismételten csak nem talált legyőzőre, de az első két versenyből kiindulva a fiúknál is a papírforma érvényesült Baranyi Dávid Áron sikerével, míg Horváth Áron konstans teljesítményt nyújtva ezúttal is hetedikként gurult át a célvonalon.

Ezen a mondhatni hosszú hétvégén Bokros Csenge Anna 60, Baranyi Dávid Áron 58, míg Horvát Áron 24 UCI világranglista pontot gyűjtött.