Asztalitenisz vb – Óriási bravúr Madarász Dóritól

Kormány Sport

Madarász Dóra 3:1-es szetthátrányból legyőzte a holland-kínai Li Jiét, ezzel egyesben bejutott a legjobb 32 közé a Budapesten zajló világbajnokságon, ami óriási meglepetésnek számít.

Az egyéni küzdelmek második fordulójában Madarász Dóra és Pergel Szandra képviselte a magyar színeket. Pergel a japánok legalacsonyabban rangsorolt női vb-indulójával találkozott, azaz a világranglista 22. helyén álló Kato Mijuval… Úgy tűnt, sima 4:0 lesz, aztán mégis az eddigi leghevesebb nézőtéri reakciót váltotta ki a mérkőzés. A negyedik szettben 11:11-re álltak – miután Pergel több meccslabdát hárított –, amikor a magyar játékos ütött egy oldalcsuszát. Katónak vagy a szeme nagyon rossz, vagy csak simán sportszerűtlen, mindenesetre örült a pontnak, amelyet a nem épp sasszemű bírók neki ítéltek. A közönség pfujolt, két óriáskijelzőn ment a pont ismétlése, tisztán látszott, hogy a labda érte az asztalt, a bírók azonban hajthatatlanok maradtak. Pergel nem tehetett mást, dühből nyert három pontot zsinórban, így csak kiharcolta azt az ötödik játszmát. Többre sajnos nem telt az erejéből, így már csak a párosra kell koncentrálnia.

Madarászra az a Li Jie várt, aki az első fordulóban Bálint Bernadettet búcsúztatta, a párosok második körében pedig Pótáékat. Reméltük, nem tör több borsot az orrunk alá, de hiába bukta el az első játszmát 11:3-ra, a következő hármat 8-ra, 8-ra és 9-re megnyerte. Sokan talán összeomlottak volna, Madarász azonban egy 11:9-es és egy 12:10-es játszmával egyenlített! Sőt, még azokra is gondolt, akiknek gyengébb a szívük és nem bírják annyira az izgalmakat, ezért a döntő szett elején gyorsan elhúzott 8:0-ra. Így az is belefért, hogy Li Jie nyerjen sorozatban négy pontot, 11:4 lett a vége, egyesben is van még tehát kiért szorítanunk! A legjobb 32 között a szingapúri Feng Tian-vej vár Madarászra szerdán.

„Lekopogom, de úgy tűnik, hogy a lábsérülésem a múlté – adott helyzetjelentést az egészségügyi állapotáról Madarász Dóra.A páros és az egyéni mérkőzés között azért nagyon kellett Szvitán Kriszti segítsége. Kicsit lenyújtott, legyúrta a lábamat, hogy biztos bírja a következő meccset is. Jól jött a plusz tíz perc pihenő, de igazából az ellenfelem jött oda hozzám a meccs előtt, hogy kezdhetnénk-e kicsit később. Fantasztikus élmény volt ilyen közönség előtt játszani. Bár a döntő szettben nyolc-nullra vezettem, igazából akkor éreztem a leginkább, hogy milyen nehéz lesz ezt a meccset befejezni.”

Női párosban is van kikért szorítanunk, Madarász Dóra és Pergel Szandra ugyanis újabb elúszni látszó meccset fordított a maga javára. Már az első fordulóban is döcögött a szekér, 3:2-es szetthátrányból kellett fordítaniuk, most pedig 3:1-re lépett el a francia Pauline Chasselin és Laura Gasnier. Előbbi talán már elhitte, hogy ebben a műfajban visszavághat Pergelnek az egyesben elszenvedett vereségért, de nem így lett, újra neki kellett gratulálnia. Ahhoz képest, hogy milyen szorult helyzetben voltak Madarászék, viszonylag simán fordítottak.

„Három-egy, öt-egynél kicsit elkezdtünk viccelődni Pongin, a kabalafigurán, amin kicsit szerintem lelazultunk, és ezáltal fordult meg a meccs. No meg a hazai közönségnek köszönhetően, ezért nagyon köszönjük a szurkolást” – beszélt a fordítás fő összetevőit Pergel Szandra.

Szintén készülhet a nyolcaddöntőre az Ecseki, Szudi duó, amely a brazil Eric Joutit és Gustavo Tsuboit verte meg 4:1-re az első játszma elvesztése után. Ez már csak azért is örömteli, mert a tavaly áprilisi Slovenia Openen 3:0-ra a dél-amerikaiak nyertek.

„Az utóbbi idők legjobb páros mérkőzését játszottuk a mi részünkről. Most várjuk az ellenfelünket, osztrák vagy portugál kettős lesz, szerintem mindkettő verhető” – tekintett előre Ecseki Nándor, aki ekkor még nem tudta, hogy a portugál Tiago Apolónia és Joao Monteiro vár rájuk a legjobb 16 között.