A Mustangs nyerte a rangadót, hengerelt a Guardians

A bányászvárosiak az utolsó percekben győzték le a Rebels-t.

Három meccsel vette kezdetét a TD Store Divízió II. az elmúlt hétvégén. Bár sokakat érdekelt, hogy a két újonc, a CFS Guardians és a Kaposvár Hornets hogyan rajtol, de mégis több szem szegeződhetett a Tatabánya Mustangs-Rebels Oldboys rangadóra.

DSC_4246

Mindkét csapat álmosan kezdte az első negyedet, de a játékrész végére a Lázadók felébredtek és Lesi Péter révén megszerezték a vezetést, majd a folytatásban Lesi Tamás elkapásával növelték előnyüket (0-13). Így két labdabirtoklásnyi előnyre tettek szert a vendégek a szünetre. A Tatabánya a harmadik játékrészre érkezett meg a mérkőzésbe, ekkor Tóth Patrik váltott pontokra egy Nagy Tamás átadást, majd az irányító a kétpontost is megfutotta (8-13). Az utolsó negyed elején gyorsan válaszolt a Rebels Töreki János elkapásával (8-20), amellyel eldőlni látszott a találkozó. Ám a Mustangs nem így gondolta! A kiváló formában játszó Nagy Tamás Mistl Benedeket és Bodnár Benedeket is megtalálta egy-egy touchdownt érő labdával, és emellett Kun Szilárd is belőtte az extrákat. Máris 22-20-at mutatott az eredményjelző alig egy perccel a vége előtt. Viszont ez is lett a végeredmény, így egy nagy fordítással a Tatabánya nyerte a rangadót.

Fotók: Váradi Barna és Király Etelka

Tatabánya Mustangs-Rebels Oldobys (0-7, 0-6, 8-0, 14-8)
Pontszerzők: Tóth Patrik, Mistl Benedek, Bodnár István 1-1 TD, Nagy Tamás 1 PAT, Kun Szilárd 2 XP, illetve Lesi Péter, Lesi Tamás, Töreki János 1-1 TD, Szentirmai Zoltán 2 XP.

dsc02966_masolata

A Jászberény Wolverines sosem volt könnyű ellenfél. Még akkor sem, ha kevesen voltak a csapatból. Viszont tavaly gyenge teljesítménnyel kezdtek az akkor még újoncnak számító VSD Rangers-zel, és ez most is igaz volt a CFS Guardians ellen. Az egykori HFL irányító Krasznai Balázs remek napot fogott ki. Bár Marsi Tamás futotta meg az első touchdownt, Krasznai a kétpontosnál megtalálta Sziráczki Tamást (8-0). Majd ezután növelte előnyét a csongrádi alakulat Sziráczki elkapásával. 14-0 még behozható előnynek számított, de a Wolverines nem tudta megfordítani az állást. A Guardians pedig folyamatosan meglépett a második félidőben. Lange Dominik nyolc pontja, valamint Gulyás Zoltán elkapása (28-0) már szinte eldöntötte a találkozót, az utolsó játékrészben Hansel Botond és Lange zárta le a párharcot, hiszen 36-0-nál a mercy rule is beindult.

Fotó: Szabó Dávid

Jászberény Wolverines-CFS Guardians 0-36 (0-8, 0-6, 0-14, 0-8)
Pontszerzők: Marsi Tamás, Sziráczki Tamás, Lange Dominik, Gulyás Zoltán, Hansel Botond 1-1 TD, Lange Dominik 2 PAT, Sziráczki Tamás 1 PAT.

53916359_797311910655303_8179624945895079936_o

A Kaposvár Hornets viszont hazai környezetben mutatkozott be. Azonban a Szombathely Crushers 2 ellen még hazai pályán sem volt könnyű dolga. A két alakulat csatája nem hozott egy eseménydús első félidőt. A második negyedben azonban megtört a csend, ugyanis a Zúzók védelme megszerezte a vezetést Molnár Dávid safetyjével (0-2). A folytatásban azonban nagy izgalmak voltak. Piskor Péter interception visszahordásával már két labdabirtoklásnyira változott az eredmény. Az utolsó játékrészben a Hornets igyekezett fordítani. Baranyai Péter révén sikerült közelebb zárkózni az izgalmas utolsó játékrészben (2-10). Azonban a fordítás elmaradt, így a Crushers 2 10-2-re győzött.

Grafika: Hungarian Football

Kaposvár Hornets-Szombathely Crushers 2 (0-0, 0-2, 6-0, 0-8)
Pontszerzők: Baranyai Péter 1 TD, illetve Piskor Péter 1 TD-t Molnár Dávid 1 S