Zárásként korrekord

Véget ért az NB I-es labdarúgó-bajnokság őszi szezonja: a csapatokkal és játékosokkal együtt az 1996. január 1-je után született fiatalokkal foglalkozó sorozatunk is téli pihenőre vonul. A záró fordulóban szerepet kapott, húsz év alattiakat azért persze még szemügyre vesszük, köztük a történelmi bemutatkozáson átesett Kiss Tamást.

Majer Dániel Nem nyújtottak kiemelkedő teljesítményt a fiatalok az élvonalbeli labdarúgó-bajnokság téli szünet előtti utolsó fordulójában. Debütánsokból viszont nem volt hiány, a történelmet író Kiss Tamás és a 17 éves Kiss Bence is először lépett pályára a nagyok között, hogy NB I-es tapasztalattal a birtokában mehessen pihenőre.

Kiss Tamás (16) rekordját már senki nem veheti el Fotó: M4 Sport

Kiss Tamás (16) rekordját már senki nem veheti el  •  Fotó: M4 Sport

Már-már leírni is fölösleges, annyira megszokottá vált, hogy a Haladás adja a legtöbb fiatal játékost az adott fordulóban. Ezúttal sem volt ez másképp.

Ráadásul a szombathelyiek történelmet is írtak a Videoton ellen, a félidőben becserélt Kiss Tamás személyében ugyanis az első, már a 2000-es években született labdarúgó mutatkozhatott be az NB I-ben, Mészöly Gézának köszönhetően. A tizenhatodik életévét november 24-én betöltő játékosra az Illés Akadémia U17-es edzésén figyelt fel a mester, és vagány, gyors srácnak nevezte.

A mérkőzésen rajta kívül Rácz Barnabás, Hegedűs János (20) és Kiss Bence (17) kapott lehetőséget, előbbi kettő kezdőként. Fiatalok ide vagy oda, a szokás szerint nélkülük felálló Videoton már az első negyed óra végén megszerezte a vezetést. A szombathelyi húszévesek közül leginkább Rácz tett a gólszerzésért, a 30. percben hajszálpontosan tálalt az ötös sarkán álló Halmosi lábára a jobb szélről, a csapat veteránja azonban Kovácsikba lőtt. A második félidőben már maga is próbálkozott, először harminc méterről vette célba a bal alsót, öt perccel később pedig Gaál visszasarkazott labdáját tekerte ballal a kapu fölé a tizenhatoson belülről. Az utolsó esélye a 93. percben nyílt, Halmosi alapvonali centerezésére azonban nem tudott a fehérvári Pátkai előtt érkezni az ötösön, aki így tisztázni tudott előle.

A ráadásban beállt a már említett Kiss Bence (17) is, aki a cserepadra párszor már leülhetett, pályára azonban most először lépett az NB I-ben. A mérkőzés döntetlennel ért véget.

A Honvéd hazai pályán fogadta a fiatalok nélküli Mezőkövesdet Koszta Márkkal (20) és Gazdag Dániellel (20) a kezdőcsapatban. Kettejük közül Koszta bizonyult aktívabbnak, két perccel a félidő vége előtt akár a vezetést is megszerezhette volna, miután a tizenegyespont vonalában, senkitől sem zavartatva fejelhette kapura a szögletet. Földről felpattanó (és lelassuló) próbálkozását azonban Tujvel kapus lefülelte. Akárcsak a második félidő elején huszonötről megeresztett lövését, amelyet legalább már sarokra helyezett. A gólcsendet Eppel fejese törte meg, a Honvéd 1-0-ra nyert.

Szintén két fiatal játszott az Újpest–Debrecen találkozón, mindkettő lila-fehérben. Kecskés Ákos (20) kezdett, Pávkovics Bence (19) pedig a harmadik percben megsérülő Heris helyett állt be. Mindketten jól végezték a dolgukat, a debreceniek előtt kevés helyzet adódott, a mérkőzést a továbbra is Kecskeméten vendégeskedő újpestiek nyerték, 2-0-ra.

Takács Ronald (kék-fehérben) párharca Dilaver ellen Fotó: MTK

Takács Ronald (kék-fehérben) párharca Dilaver ellen  •  Fotó: MTK

Kettő helyett csupán egy góllal győzött a Kitl Miklóssal (19) és Nemes Milánnal (20) kiálló Diósgyőr a Sallói Dániellel (20) és Jancsó Andrással (20) rohamozó Gyirmót ellen. A négy fiatal közül Kitlnek és Sallóinak akadt gólveszélyes megmozdulása. Előbbi már 1-0-s diósgyőri előnyben, a bal szélről ívelt szabadrúgást Novothnyhoz, aki rövid úton Lipták lábára varázsolta, de a labda onnan a kapu mellé vágódott. A hajrában, három perccel a rendes játékidő vége előtt Sallói egyenlíthetett volna, amikor Csiki – kapusról kipattanó – távoli bombája került elé a kapu torkában, de jobb tekerése a hosszúsarok helyett elszállt a kapu előtt. A hazai együttesben a ráadásban a 2016/17-es idényben először Boros Gábor (19) is pályára lépett.

Az 1-0-s mérkőzések fordulója volt a tizenkilencedik, a listavezető Vasas is ennyire kapott ki Pakson. A hazai együttesben Lenzsér Bence (20), az angyalföldieknél Vida Máté (20) és Murka Benedek (19) jutott szóhoz. A futballra szinte teljesen alkalmatlan talajon lejátszott mérkőzésen nem a pengés megoldásoké volt a főszerep, többnyire ívelésekkel és távoli lövésekkel próbálkoztak a csapatok. Utóbbit Murka is előszeretettel alkalmazta, említésre méltó kísérlete pedig a 39. percben akadt. A jobb szélről a pálya közepe felé cipelte a labdát, majd miután látszólag senki nem akart kilépni rá, huszonkét méterről a bal alsó felé lőtte. A minőséget jelzi, hogy Molnárról ki sem jött a labda.

A fordulót és az őszi idényt a 114. örökrangadó zárta az Üllői úton, fiatalt pedig Vogyicska Bálint (18) és a 67. percben beálló Takács Ronald (18) személyében az MTK-ban figyelhettünk. A második félidő nagy részében emberelőnyben futballozó kék-fehérek a hajrára fordulva Torghelle góljával egyenlítettek, de a slusszpoén Takács 91. perces beadása után elmaradt. Az éppen Vogyicskát váltó középpályás Dilavertől szakadt el a bal szélen, élesen középre lőtt labdájára Torghelle érkezett az ötösön, a fejese azonban nem talált kaput, maradt az 1-1.

HÉTRŐL HÉTRE
1. FORDULÓ. 8 csapatban 18 játékos összesen 1119 percet játszott.
2. FORDULÓ. 8 csapatban 15 játékos összesen 1170 percet játszott.
3. FORDULÓ. 7 csapatban 17 játékos 1045 percet játszott.
4. FORDULÓ. 8 csapatban 18 játékos 1030 percet játszott.
5. FORDULÓ. 8 csapatban 18 játékos 1204 percet játszott.
6. FORDULÓ. 8 csapatban 18 játékos 1117 percet játszott.
7. FORDULÓ. 7 csapatban 17 játékos 1090 percet játszott.
8. FORDULÓ. 8 csapatban 20 játékos 1176 percet játszott.
9. FORDULÓ. 9 csapatban 23 játékos 1396 percet játszott.
10. FORDULÓ. 9 csapatban 20 játékos 1306 percet játszott.
11. FORDULÓ: 9 csapatban 18 játékos 1089 percet játszott.
12. FORDULÓ: 8 csapatban 20 játékos 1264 percet játszott.
13. FORDULÓ: 8 csapatban 16 játékos 1139 percet játszott.
14. FORDULÓ: 8 csapatban 19 játékos 1180 percet játszott.
15. FORDULÓ: 8 csapatban 22 játékos 1543 percet játszott.
16. FORDULÓ: 8 csapatban 18 játékos 1222 percet játszott.
17. FORDULÓ: 8 csapatban 22 játékos 1373 percet játszott.
18. FORDULÓ: 8 csapatban 18 játékos 1334 percet játszott.
19. FORDULÓ: 8 csapatban 18 játékos 1304 percet játszott.
♦♦♦
U20-AS GÓLLÖVŐLISTA
Koszta Márk (Honvéd) 3 gól; Rácz Barnabás (Haladás), Sallói Dániel (Gyirmót) 2 gól; Hegedűs János (Haladás), Murka Benedek (Vasas), Vogyicska Bálint (MTK) 1 gól
♦♦♦
A LEGTÖBBET JÁTSZOTTAK
1. Gazdag Dániel (Honvéd) 1660 perc, 2. Koszta Márk (Honvéd) 1530 perc, 3. Lenzsér Bence (Paks) 1530 perc, 4. Vida Máté (Vasas) 1508 perc, 5. Rácz Barnabás (Haladás) 1447 perc, 6. Hegedűs János (Haladás) 1434 perc, 7. Polgár Kristóf (Haladás) 1380 perc, 8. Kecskés Ákos (Újpest) 1360 perc, 9. Vogyicska Bálint (MTK) 1208 perc, 10. Nemes Milán (Diósgyőr) 1202 perc, 11. Sallói Dániel (Gyirmót) 1094 perc, 12. Jancsó András (Gyirmót) 1091 perc, 13. Pávkovics Bence (Újpest) 952 perc, 14. Szivacski Donát (Vasas) 900 perc, 15. Korozmán Kevin (MTK) 878 perc, 16. Murka Benedek (Vasas) 601 perc, 17. Tóth Máté (Haladás) 469 perc, 18. Makrai Gábor (Diósgyőr) 449 perc, 19. Szatmári István (MTK) 350 perc, 20. Kleisz Márk (Vasas) 312 perc, 21. Kitl Miklós (Diósgyőr) 306 perc, 22. Zsótér Donát (Honvéd) 275 perc, 23. Katona Máté (MTK) 273 perc, 24. Szalai András (Paks) 199 perc, 25. Csernik Kornél (FTC) 160 perc, 26. Jelena Richárd (Paks) 146 perc, 27. Szegi Vince (Gyirmót) 143 perc, 28. Ternován Patrik (Diósgyőr) 135 perc, 29. Zachán Péter (Paks) 90 perc, 30. Tóth Patrik (Újpest) 69 perc, 31. Kiss Tamás (Haladás) 45 perc, 32. Dombi Gergő (Haladás) 44 perc, 33. Takács Ronald (MTK) 59 perc, 34. Fejős Áron (Paks) 19 perc, 35. Tömösvári Bálint (Honvéd) 11 perc, 36. Sejben Viktor (Videoton) 8 perc, 37. Kovács Dániel (Honvéd) 6 perc, 38. Szabó Áron (MTK) 2 perc, 39. Szőke Dániel (Haladás) 1 perc, 40. Kovács Zsolt (Gyirmót) 1 perc, 41. Kiss Bence (Haladás) 1 perc, 42. Borsos Gábor (Diósgyőr) 1 perc