xlsport

Első futam, első győzelem

Magyar János számára úgy folytatódott a Red Bull ringi hétvége, mint ahogy az időmérőn abbamaradt. Az első futamon se maradt az FIA CEZ, az ESET kupa és a magyar gyorsasági mezőny eső nélkül.

Tovább

Esős időmérő

Magyar János sikerrel vette az első időmérőt a Red Bull Ringen. Az FIA CEZ, az ESET kupa és a magyar gyorsasági bajnokság forma autósait megtréfálta az eső.

Tovább

Sárkányok kavarták fel a Lágymányosi öböl nyugodt vizét

Múlt szombaton igazán különleges látványban lehetett részük azoknak, akiket a Lágymányosi öböl felé vitt az útjuk, ugyanis a 10. Budapesti Sárkányhajó Fesztiválon színpompás sárkányok tucatja vette birtokba a vizet.

Tovább

Rekordszámú nevezés

Magyar János a Hungaroring után a Red Bull Ringen folytatja a 2018-as szezont. A forma autós magyar bajnok a tavalyi évhez hasonlóan a magyar bajnokság mellett az FIA által elismert Közép Európai Zónabajnokságban és az ESET kupában is rajthoz áll.

Tovább

Bravúros kezdéssel indult a szezon első szabadtéri sárkányhajós versenye

A téli felkészülési időszak után a múlt hétvégén óriási energiákkal és erővel rugaszkodtak neki a hazai sárkányhajós klubok, hogy a Baján megrendezésre kerülő 7. Hosszú Távú Sárkányhajó Magyar Bajnokságon végre nyílt terepen mérjék össze tudásukat.

Tovább

Egy újabb zsúfolt futam

Magyar János a Hungaroringen a második futamon sem unatkozott. A legjobb magyarként végzett, ám ezért a pozícióért nagyon meg kellett küzdenie.

Tovább

Egy verseny két felvonásban

Magyar János számára nem indult egyszerűen a hétvége első futama. Egy rajt utáni baleset miatt későbbre halasztották a versenyt.

Tovább

A pokol és a menny

Magyar János teljesítette a szezon első hivatalos napját, ami rendhagyó módon két időmérővel telt.

Tovább

Egy legény a magyarok és Európa ellen

Magyar János 2018-ban a tavalyi évhez hasonlóan újra 3 sorozatban kezdi meg a szezont. A Hungaroringi nyitányon az FIA által elismert Közép- Európai Zóna Bajnokság mellett az ESET kupában és a magyar mezőnyben is rajthoz áll.

Tovább

Bernáth Attila döntős az Ifjúsági Európa-bajnokságon

A Debreceni színekben sportoló hajdúhadházi ökölvívó pörgős és kemény mérkőzéssel jutott a döntőbe.

Tovább

Győzelem Boszniában

Kovács Richárd a Bocskai István Emléktorna óta most először léphetett ringbe. Ricsi győzelemmel folytatta a 2018-as szezont.

Tovább

Edzőtáborból edzőtáborba

Kovács Richárd egy hete még a lengyel hegyeken edzhetett, most pedig már egy bosnyák tornára készülhet.

Tovább

Sikeres évkezdet

Kovács Richárd legyőzte monaco-i ellenfelét a 62. Bocskai István Ökölvívó Emlékversenyen. Ricsi utoljára a decemberi országos bajnokságon boxolhatott, amikor megszerezte első felnőtt országos bajnoki címét.

Tovább

Mária Terézia után Bocskai István

Kovács Richárd a sikeres vizsgaidőszak után már gőzerővel készül a 62. “Bocskai István” Nemzetközi Ökölvívó Emlékversenyre.

Tovább

A ring után a kutatásban is bajnok lenne

Egykori profi ökölvívó világbajnokot „igazolt” a Széchenyi István Egyetem Sporttudományi Tanszéke. A tanítás mellett Faragó Beatrix maga is jelképes padban ül, másodéves PhD-hallgató a Regionális- és Gazdaságtudományi Doktori Iskolában.

„A Testnevelési E...

Tovább

Nyíregyháza, Debrecen és London

Kovács Richárd az elő példa arra, hogy egyszerre több dolgot is lehet maximális odafigyeléssel csinálni.

Tovább

Varga Zsolt elégedett

Amint arról korábban beszámoltunk, a Miskolc mellett a címvédő Ferencváros is bejutott a vízilabda Euro Kupa elődöntőjébe. Varga Zsolttal, a Fradi vezetőedzőjével a szombati népligeti, 12:9-re megnyert visszavágó után beszélgettünk.

– Kísértetiesen hasonlítot...

Tovább

Pechstein 45 évesen is száguld

A németek olimpiai bajnok gyorskorcsolyázónője egyszerűen feltartóztathatatlan. Az extraklasszis hétfőre virradóra Calgaryben a tömegstart-versenyben megszerezte pályafutása 34. Világ Kupa győzelmét. A 45 éves sportolónő már két hete is nagy feltűnést keltett, akkor a norvégiai VK-futamon győzött 5000 méteren.

Tovább

Adorján 16 csapatos NB I-et szeretne

A Ferencváros férfi kézilabda csapata tavaly százszázalékos teljesítménnyel nyerte meg az NB I/B Keleti csoportjának bajnokságát, így feljutott a legmagasabb osztályba. A zöld-fehérek a legutóbbi fordulóban drámai körülmények között, időn túli hétméteresből szerzett góllal mentettek pontot hazai pályán az Orosháza ellen. A 18:18-ra végződött meccs után beszélgettem Adorján Gáborral, az FTC mesterével.

Tovább

Klasszisokat igazolt a Fradi!

A Ferencváros úszó szakosztályánál folytatja pályafutását az Európa-bajnok, vb-ezüstérmes Verrasztó Dávid, valamint az Universiade- és ifjúsági olimpiai játékok-győztes, ifi Európa-bajnok Biczó Bence.