WTA tenisztorna: Szávay Ágnes nyert Palermóban

Parádés teljesítménnyel nyerte meg Szávay Ágnes a 145 ezer dollár összdíjazású palermói tenisztornát: a döntőben mindössze egyetlen játékot engedélyezett ellenfelének, a 2. helyen kiemelt Martina Müllernek.

A 18 éves magyar klasszis ezzel először nyert egyéni versenyt a WTA Tourban, ezzel jelentősen előrelép a világranglistán.Szávay Ágnes már a korábbi körökben is lehengerlően teniszezett, de arra talán még ő sem számított, hogy a fináléban ilyen simán diadalmaskodhat. Korábban egyszer már találkozott a jóval rutinosabb Müllerrel, két évvel ezelőtt Modenában 7:6, 6:4-re nyert.A magyar tinédzser már hónapok óta kiváló formának örvend, a két legfontosabb tornán, a Roland Garroson és Wimbledonban is a selejtezőből jutott a főtáblára, majd ott is nyert mérkőzést. Sokan bíztak abban, hogy egy alacsonyabb összdíjazású tornán akár a végső siker is összejöhet, s íme, Palmermóban nem is talált legyőzőre.

A 8. helyen kiemelt Szávay Ágnest a fináléban a 24 éves Martina Müller sem tudta megállítani, pedig jóval nagyobb rutinnal rendelkezik. A német teniszező öt évvel ezelőtt diadalmaskodott a budapesti WTA-tornán, tavaly pedig a négy között búcsúzott. Idén április 2-án a világranglista 33. helyére került, ez élete legjobb pozíciója. Jelenleg a 34. pozíciót mondhatja magáénak, legalábbis az új rangsor nyilvánosságra kerüléséig.
"Pályafutásom eddigi legnagyobb sikerének tartom ezt a tornagyőzelmet – nyilatkozott az MTI-nek a magyar tehetség. " Az orosz Bicskova elleni találkozó volt a legnehezebb, a lengyel Radwanska elleni pedig a legfontosabb. Két éve ugyanis, a wimbledoni junior elődöntőben utóbbitól kaptam ki, és azóta készültem a visszavágásra. A játék nagyon jól ment. Este már utazom is tovább, kedden a Bad Gastein-i tornán lépek pályára."A WTA Tour honlapja szerint a magyar tinédzser a legfiatalabb az idei egyéni tornagyőztesek között.A Palermóban 22 900 dollárt is nyerő Szávay hétfőn biztosan élete legjobb helyezésének örülhet, előrelép az 53. helyről.

Eredmény: WTA tenisztorna, döntő: Szávay Ágnes (8. helyen kiemelt) – Martina Müller (német, 2.) 6:0, 6:1