Wolves-Steelers döntő lesz

A Farkasok a Tigriseket, míg az Acélosok a Kolomposokat verték a Fezen Hungarian Football League (HFL) elődöntőjében.

Két olyan összecsapást rendeztek a HFL-ben a döntőbe jutásért, amik az alapszakaszban jó párharcokat hozott. Erre lehetett számítani ezúttal is, és nem is csalódhattunk. Erősen szeles, de napos időben léphetett pályára a Nyíregyháza Tigers a Vasas Pasaréti Sportcentrumban, ahol a Budapest Wolves-zal küzdöttek meg.

25919439_021a11b388af7b0098d21a006da1b99d_xl

A két együttes egy izgalmakkal teli, kiélezett meccset vívott egymással. A Farkasok az első negyedben hamar megszerezték a vezetést Gecser Máté elkapásával és Ben Lyons mezőnygóljával. Ezután a két alakulat kemény, férfias küzdelmet folytatott le egymással a pályán. A negyed végén Darius Lewis futás közben elejtette a labdát, amire Sőrés László csapott le. A lehetőséget pedig köszönte szépen a Tigers: a második játékrész elején Verdes Dávid és Troy Rice elkapásaival a szabolcsiak az end zone-hoz értek, ahol Benő Márk futott be a labdával a pontszerző területen belülre. Sviatkó Gábor berúgta az extrát. Érkezett a gyors válasz, ezúttal Bencsics Márk Elek Ádámot találta meg egy TD-t érő passzal. A Tigrisek sem halogatták a következő pontszerzést, Troy Rice egy 60 yardos elkapott touchdownnal hozta vissza a vendégeket. 14-14 volt végül a szünetben is a részeredmény, de a félidő vége előtt Benő Márk egy szerelést követően komoly sérülést szenvedett egy szerelést követően, és nem tudott már visszajönni.

25919449_9ba2a0ec64bf0f1a0036b75d6a81239f_xl

A harmadik negyedben a Wolves vezethette az első támadásokat. Bencsics Eleket találta meg egy újabb TD-t érő átadással. A Tigers ugyanolyan iramban jött ki a második félidőre, mint ahogy játszott az elsőben. Ismét szépen araszolt előre a szabolcsi együttes Troy Rice, Verdes Dávid, Ivan Oleksiuk és Brian Gessel vitte előre a csapatot, míg végül utóbbi futott be a játékszerrel az end zone-ba. Sviatkó extrája ezúttal sikertelen volt. Ezután a Farkasok főként futásokkal és egy-két rövid passzal haladtak előre, amellyel morzsolták a másodperceket. Végül Lenner Péter futotta meg a hazaiak következő hatpontosát. A Nyíregyháza jó úton volt afelé, hogy egalizáljon ismét, már nem kellett volna sok az újabb TD-hez, de Gessel passzát a végzónában a Konkoly Péternél magasabbra nyújtózó Darius Lewis szedte le. Innentől kezdve pedig ismét játszott a másodpercekkel a Wolves, ami Alvin Reels touchdownjához vezetett. Bár ekkor már a defense egyik vezéregyénisége, Mihalik György nélkül kellett küzdeniük a vendégeknek. Ő is megsérült a meccs közben. Egyre kevesebb idő volt már hátra, de a Tigrisek így is kitartóan harcoltak. A találkozót végül egy újabb interception zárta le, ez alkalommal Mezei Márk kaparintotta meg a pontszerző területen belül Gessel passzát. Ez lett a végeredmény 35-20-ra győzött a Budapest Wolves, és így pályára léphet a Szusza Ferenc Stadionban, a XIII. Hungarian Bowlon.

Fotók: Hidvégi János Gábor

Budapest Wolves-Nyíregyháza Tigers 35-20 (7-0, 7-14, 14-6, 7-0)
Pontszerzők: Elek Ádám 2 TD, Gecser Máté, Lenner Péter, Alvin Reels 1-1 TD, Ben Lyons 7 XP, illetve Benő Márk, Troy Rice, Brian Gessel 1-1 TD, Sviatkó Gábor 2 XP.

Kovács István, a Budapest Wolves vezetőedzője: Én úgy érzem, hogy mindkét félidőt kontroll alatt tartottunk, mivel nem voltunk hátrányban a szünetben sem. Nagyon kemény meccs volt végig, a Tigers kiválóan játszott. A második félidőre le kellett higgadni a srácoknak, mert jó volt a játék, amit kitaláltunk, de néhol a végrehajtással volt egy kis probléma. A második félidő elejétől már úgy játszottunk az idővel, hogy vagy megsiettettük, vagy próbáltuk egy nagyon kicsit lassítani. Így egy bizonyos ritmust tudtunk tartani.

Thomas Smythe, a Nyíregyháza Tigers vezetőedzője:Szerintem az első félidőben a szezonbeli legjobb teljesítményünket nyújtottuk. A harmadik és a negyedik negyedben egy kicsit csalódást keltő volt a játékunk. Ahogy kimaradt az extránk, a Wolves elkezdte ölni az időt. Többet futottak és mindössze 2-3 rövidebb passzal operáltak. És nem is igazán tudtuk birtokolni a labdát. Nagy megtiszteltetés volt számomra minden egyes európai csapatot edzeni, ahol csak megfordultam. Ez Nyíregyházára is vonatkozik. De itt büszke vagyok azokra, akik ezt a sportágat választották, de főként azokra a fiatalokra, akik idén nagyon sokat dolgoztak a csapatért!

fb cover esemény

Hasonló izgalmakat tartogatott a Miskolc Steelers és a Budapest Cowbells párharca. Mint ismert, az alapszakaszban még a Kolomposok nyertek Felsőzsolcán, de itt volt az idő az Acélosoknak a visszavágásra.

ETI_9286

A találkozón a Steelers szerezte meg a vezetést. Az elején még egyik csapat sem tudott pontokat feltenni az eredményjelzőre. Majd másodjára az Acélosok Andre Whyte 60 yardos futásával összehozták a találkozó első hatpontosát. Jónás Máté belőtte az extrát. A negyed végén aztán a Miskolc visszaszerezte a labdát Eaton Demetrius Lamar interceptionjével. Ezt a második játékrész elején kihasználták a hazaiak Jónás mezőnygóljával. A Cowbells erre már válaszolni tudott Matias Canter elkapásával. Fóra Kamilló extrája célt ért. A borsodiak azonnal reagálni akartak, ám a saját térfelükön Magyar Ádám sackelte Vasyl Yordant, a magyar válogatott irányító pedig elvesztette a labdát, amire Seres Attila csapott le. A fővárosiak pedig köszönték szépen, Lakatos Bence elkapásával fordítottak. Mégis miskolci előnnyel mehettek a pihenőre a csapatok, hiszen Fenyvesi Csaba nem sokkal a vége előtt szerzett touchdownt: 17-14.

ETI_9289

A harmadik negyedben kiélezett csatát vívott a két csapat egymással, nem is születtek pontok, így az utolsó játékrészre maradt a döntés. A Steelers hamar saját kezébe vette sorsát és növelte előnyét Vasyl Yordan futásával. A kétpontos sikertelen volt. A Cowbells-t így szorította az idő, ami hibához vezetett, Czirók eladta a labdát, Jurij Nahornyak lopta le a levegőből a játékszert. Ebből pedig jött a második TD, Whyte duplázta meg touchdownjainak számát. Így pedig már a fővárosiaknak alig volt már esélyük ahhoz, hogy behozzák hátrányukat. Sőt, a végén Jónás még egy field goalt belőtt, amivel beállította a 33-14-es végeredményt. A Steelers ezzel sorozatban harmadszor játszhat Hungarian Bowlt.

Fotók: Váradi Barna és Király Etelka

Miskolc Steelers-Budapest Cowbells 33-14 (7-0, 10-14, 0-0, 16-0)
Pontszerzők: Andre Whyte 2 TD, Fenyvesi Csaba, Vasyl Yordan 1-1 TD, Jónás Máté 2 FG és 3 XP, illetve Matias Canter, Lakatos Bence 1-1 TD, Fóra Kamilló 2 XP.

Eaton Demetrius Lamar, a Miskolc Steelers vezetőedzője: A szezon során nagyon sokat futottunk. Ezt próbáltuk stabilizálni a Cowbells ellen is. Várható volt, hogy erre készülnek majd. De megpróbáltuk most a passzjátékot is előtérbe helyezni. Harmadik éve zsinórban ott vagyunk a döntőben. Az előző évhez képest most tovább kell fejlődnünk. És remélhetőleg ezt meg is tudjuk tenni. A Wolves nagyon kemény, most ott van megint a döntőben. Sajnos az elődöntőben lesérültek páran. Remélem, hogy visszatérnek majd a fináléra.

Karim Trabelsi, a Budapest Cowbells vezetőedzője: A támadósor nagyon gyenge volt a második félidőben. Jobban kellett volna kontrollálni a meccset. A futások sem mentek, emellett Czirók Marci három labdát is eladott. A védelmünk szerintem megint kihozta magából a legjobbat. Viszont túl sok büntetést kaptunk. Nem voltam elégedett a játékvezetéssel, de ennek ellenére a Steelers nagyon jól játszott. Nagyon kemény csapat benyomását keltette. Sajnos a támadósorunk kevés volt.