tonyazevedo01

Nehéz döntést hozott az amerikaiak klasszisa.

Tony Azevedo visszavonul (Fotó: fitzness.com)

Tony Azevedo felhagy a vízilabdázással. A 35 éves pólós öt olimpián is szerepelt az amerikai válogatottban. Neve egybeforrt a vízilabdzással hazájában, egy ikonként tisztelik a tengerentúlon.

Legjobb eredménye a válogatottal, a 2008-as pekingi olimpia volt, mikor ezüstérmet szerzett a magyar csapat mögött, ezen kívül egy világliga ezüstöt és a pánamerikai játékokon két aranyérmet nyert. Azevedo a klubcsapatai közül a Jug Dubrovnikkal volt a legsikeresebb, a gárdával három horvát bajnoki címet, horvát-kupát, Adria Ligát nyert valamint a Bajnokok Ligája döntőjéig jutott.

“Nehéz döntés volt. Szeretem a vízilabdát és szerettem játszani, de itt az ideje, hogy hazatérjek a családommal. Továbbra is részt fogok venni a  sportág fejlődésében. A nagy célom az, hogy megváltoztassam a sportág arcát hazámban” – mondta az ikon.