Visszavágott a Verona a hétközi kupabúcsúért

A Milan vasárnap délután 3-0-ra kikapott a kiesés ellen menekülő Hellas Verona együttesétől a Serie A-ban.

A hét közben a Milan könnyed sikert aratott (3–0) a Verona ellen az Olasz Kupa nyolcaddöntőjében, így nehéz volt elképzelni, hogy négy nappal később Gennaro Gattuso csapata bajba kerüljön a Hellas otthonában rendezett bajnokin. A szinte elképzelhetetlenből azonban kőkemény valóság lett, a bajnokságban eddig mindössze két győzelmet arató Verona 3–0-ra megverte a Milant.

A gólgyártást Antonio Caracciolo kezdte: a védő a 24. percben fejelt a kapuba jobb oldali szöglet után. Az idő előrehaladtával a Milan egyre nagyobb erőket vetett be az egyenlítésért, ám a hazaiak kétszer is lekontrázták a milánóiakat: Moise Kean az 55., Daniel Bessa a 77. percben szerzett gólt.

Ráadásul a második félidő hosszabbításában egy kis videobírózás után Susót kiállította a játékvezető, így rá biztosan nem számíthatnak a piros-feketék az Atalanta elleni bajnokin.

Gattuso együttese összesen 68 százalékban birtokolta a labdát, 29 lövéssel próbálkozott (ebből csak hét talált kaput), és 13 szögletet is elvégezhetett, ez azonban nem volt elég a gólszerzéshez, így a milánóiaknak újabb kínos pofont kell elkönyvelniük.

HELLAS VERONA – MILAN 3-0

Időpont: 2017.12.17. 12:30
Helyszín: Stadio Bentegodi, Verona
Játékvezető: Orsato
Gólszerzők: Caracciolo (24.), Kean (55.), Bessa (77.)
Sárga lapok: Zuculini, Buchel, Nicolas ill. Borini, Romagnoli
Piros lap: Suso (90.)

HELLAS VERONA: Nicolas ; Ferrari , Heurtaux, Caracciolo, Caceres; Romulo, Buchel, B. Zuculini, Verde; Valoti (Bessa 22.; F. Zuculini 85.); Cerci (Kean 32.).

Cserék: Silvestri, Coppola, Fossati, Pazzini, F. Zuculini, Lee, Calvano, Bearzotti, Souprayen, Felicioli.

MILAN: G. Donnarumma; Calabria, Bonucci, Romagnoli, Rodriguez (Cutrone 46.); Kessie, Montolivo (Locatelli 71.), Bonaventura; Suso, Kalinic (André Silva 57.), Borini.

Cserék: A. Donnarumma, Storari, Abate, Antonelli, Musacchio, Paletta, Zapata, Biglia, Calhanoglu.