MTI Fotó: Kovács Tamás

Meggyőző fölénnyel győzött női válogatottunk Oroszország ellen.

Budapest, 2018. január 29. Gangl Edina véd a nõi vízilabda világliga európai selejtezõjében, a Magyarország - Oroszország mérkõzésen a budapesti Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszodában 2018. január 29-én. MTI Fotó: Kovács Tamás

(MTI Fotó: Kovács Tamás)

Parádésan kezdett női válogatottunk az oroszok ellen. A BVSC-vel most hosszabbító Máté Zsuzsanna duplájával valamnt Garda és Szücs góljaival már 4-0-ra vezetett a csapat. Karimova révén azonban szépítettek az első negyedben, 4-1. A ásodik negyedben gyorsan lőtt kettőt ellenfelünk, aznban mielőtt egalizáltak volna, Szilágyi lőtt nagy gólt, a félidő előtt pedig Horváth villant kétszer is, 7-3.

A harmadik negyedben valóságos gólzápor következett, hét gólt is láthatott a nagyérdemű. Kapaszkodtak az oroszok, így már 10-7 volt az állás. A negyedik nyolc percben megtartottuk előnyünket, így 12-9-re győzött a magyar válogatott, így győzelemmel utazhat Voloszba.

Világliga, 3. forduló:

Magyarország-Oroszország 12-9 (4-1, 3-2, 3-4, 2-2)

A csoport másik mérkőzés:
Hollandia-Spanyolország

A női világliga magyar érdekeltségű európai selejtezőjének menetrendje:
1. forduló, november 21.: Hollandia-Magyarország 7-6, Spanyolország-Oroszország 9-8
2. forduló, december 19.: Magyarország-Spanyolország 10-9; december 22.: Oroszország-Hollandia 9-6