Világliga: Fölényes győzelem Hollandiában

magyarholland01

Férfi válogatottunk a hollandok elleni meccsen a nagyszünet után, ellenállhatatlan volt.

Fotó: Gertjan Kooij

A mérkőzésen elején rendre mi diktáltuk a tempót. Az első negyedben Manhercz révén mi szereztünk vezetést, majd Angyal révén megint, azonban a negyed 2-2-vel ért véget, hiszen Jesse Koopman 13 másodperccel a vége előtt egalizál. A második nyolc percben Thomas Lucas jóvoltából a tulipánosoknál volt az előny, de erre jött Mezei majd Vámos válasza, 3-4. Az egygólos különbség megmaradt a félidőben, 5-4 volt ide.

A fordulás után, a harmadik negyed derekán Zalánki villant, és ezzel már 8-5 volt az eredmény a magyar válogatott javára. Majd egészen meg sem álltunk tízig, így öttel mentünk az utolsó negyed előtt, 10-5-re. A záróakkordban csak az eredmény számszerűsége volt a kérdés, végül Jansik Dávid és Kovács Gergő jóvoltából, 13-6-ra győztünk.

Világliga, második forduló:

C-csoport:

Hollandia – Magyarország 6-13 (2-2, 2-3, 1-5, 1-3)
Hollandia: Wagenaar – Veenhuis, Winkelhorst, van den Burg 1, Reuten, Lindhout, Gottemaker 2, van Ijperen, Muller, B. Hoepelman, Koopman 2, Lucas 1, R. Hoepelman (kapus). Szövetségi kapitány: Robin van Galen

Magyarország: Nagy V. – Vámos 3, Salamon, Mezei 1, Jansik D., Erdélyi 3, Manhercz 1. Csere: Angyal 1, Bedő 1, Jansik Sz. 1, Kovács G. 1, Zalánki 1, Vogel (kapus). Szövetségi kapitány: Märcz Tamás

szabadnapos: Spanyolország