Világliga: egygólos vereség a nyitányon

noi valogatott01

Az alaposan megfiatalított női válogatottunk egy góllal kikapott Hollandiától.

Egyetlen egy gól döntött a holland-magyar meccsen a világligában, Utrechtben 7-6-os vereséget szenvedett Bíró Attila együttese.

Az első negyedben még vezettünk is, Van Der Slot találatára, Szilágyi majd Leimeter válaszolt, 2-1. A második nyolc percben azonban zárkózott a hazai együttes. Sőt, már két góllal is mentek, mikor Garda gólja a 4-5-ös nagyszünetbeli állást jelentette.

A fordulás után Leimeter volt ismét eredményes, majd Dagmar Genee ismét a hollandokhoz ragadta a vezetést, de ekkor jött Szilágyi, ezzel 6-6 volt a záróakkord előtt. Az utolsó nyolc percben ismét Dagmar Genee volt eredményes, így 7-6-ra nyertek a hollandok!

A másik csoportban a spanyolok szintén egy góllal győzték le az oroszokat.

Női világliga:

Hollandia – Magyarország 7-6 (1-2, 4-2, 1-2, 1-0)

Hollandia: Aarts – Voorvelt, D. Genee 2, van der Sloot 2, A. Genee, van Toorn, Mulder 1, Sevenich, van der Graaf 1, Koolhaas 1, Sleeking, Joustra. Szövetségi kapitány: Arno Havenga

Magyarország: Kasó – Szilágyi 1, Máthé, Gurisatti 1, Szücs, Farkas T., Parkes 1, Leimeter 1, Kuna, Vályi V. 1, Gyöngyössy, Garda 1. Szövetségi kapitány: Bíró Attila