MTI Fotó: Czagány Balázs

A magyar válogatott sima sikert aratott a Világliga szuperdöntőjének nyitányán.

Budapest, 2017. július 27. Vámos Márton a férfi vízilabdatorna elõdöntõjében játszott Görögország - Magyarország mérkõzés végén a 17. vizes világbajnokságon a Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszodában 2017. július 27-én. A magyar válogatott 7-5-re gyõzött, és bekerült a döntõbe. MTI Fotó: Czagány Balázs

(MTI Fotó: Czagány Balázs)

A nyitónapon Montenegró és Horvátország simán győzött, még az amerikaiak két góllal legyőzték Spanyolországot némi meglepetésre.

Az esti meccsen a mieink ugrottak vízbe Ausztrália ellen. A találkozó jól kezdődött a számunkra, hiszen Vámos majd Zalánki révén már 2-0-ra elhúztunk, és az első negyedben maradt is a közte kettő, 3-1. A második nyolc percben Kayes villant, 3-2, de még mielőtt baj lett volna jött Erdélyi ötösből, így a félidőben 4-2 állt az eredményjelzőn.

A fordulás után belelendült a magyar csapat, hiszen Bedő majd Bátori is betalált és ismét Vámos és Erdélyi villant, 2-8. A záróakkordban már csak az eredmény számszerűsége volt a kérdés, végül, 12-5-re győzött a csapat.

Ausztrália-Magyarország 5-12 (1-3, 1-1, 2-5, 1-3)

Ausztrália: Hrysanthos – Campbell, Kayes 2, Younger, Ford, Putt, Hollis. Csere: Edwards, Power 1, Elphick 1, Roach 1, Brooks, Porter (kapus). Szövetségi kapitány: Elvis Fatovic

Magyarország: Nagy V. – Vámos 2, Jansik D., Kovács G. 1, Erdélyi 2, Bátori 2, Bedő 1. Csere: Angyal, Manhercz 1, Zalánki 3, Mezei, Pohl, Kardos (kapus). Szövetségi kapitány: Märcz Tamás