Világkupa: Magabiztos győzelem Japán ellen

Barcelona, 2018. július 26.
MTI Fotó: Illyés Tibor

Szép játékkal vertük Japánt a csoport zárómeccsén.

Barcelona, 2018. július 26. Zalánki Gergõ a barcelonai vízilabda Európa-bajnokság férfi tornáján, az 5-8. helyért játszott Magyarország - Montenegró mérkõzésen 2018. július 26-án. A magyar válogatott 7-6-ra kikapott, így a hetedik helyért játszhat. MTI Fotó: Illyés Tibor

A németek elleni fiaskó valamint az ausztrálokkal szembeni győzelem után, jöhetett a csoport zárómeccse.

Jól kezdtünk, hiszen az első negyedben Bátori vezérletével 8-3-ra vezettünk. A második nyolc percben tartottuk a különbséget, bár többször volt közte három, de a hajrára kanyarodva Manhercz majd Pásztor góljaival már 11-5 volt az eredmény, még Arai beállította a 11-6-os nagyszünetbeli állást.

A fordulás után ismét gólzáport láthatott a nagyérdemű, hiszen ebben az etapban hét gól is született, végül 14-10 volt az eredmény a záróetap előtt. A negyedik nyolc percben már csak az eredmény számszerűsége volt a kérdés, végül 19-13-ra nyertünk.

A Világkupa harmadik napjának nyitányán:

Magyarország-Japán 19-14 (8-3, 3-3, 3-4, 5-4)
Gólszerzők: Zalánki 5, Bátori 3, Pásztor 3, Jansik Sz. 2, Manhercz 2, Mezei 2, Kovács 1, Nagy 1 ill. Adachi 3, Inaba 3, Okawa 2, Koppu 2, Yoshida 1, Iida 1, Araki 1, Arai 1