Vereséggel kezdtek, de végül elsők lettek a Koronázók

A Fehérvár Enthroners nyerte a Tatabányán megrendezett U17-es kupanapot. A házigazdák a másodikak lettek, a címvédő Gladiators pedig épphogy lecsúszott a dobogóról.

Idén 8 csapattal, és három kupanappal rendezik meg a 17 éven aluliak viadalát, amelyen először indított csapatot a Tatabánya Mustangs és a Wolverines, de sokan a címvédő Gladiators-ra is figyeltek, amely idén már több mint 9 emberrel indult a tornán.

A borús, sokszor esős első kupanapon az A-csoportban, a Tatabánya Mustangs, a tavalyi ezüstérmes Wanderers, a Wolverines és az Újpest Bulldogs küzdött meg egymással. Már itt megmutatták erejüket a kis csikók és egyértelműen a legizgalmasabb meccset a Vándorlókkal játszották. Ezt 22-18 arányban meg is nyerték. Be is húzták a bányászvárosiak a csoportot, de nem zártak százszázalékosan, hiszen a végül csoportnegyedikként végző Wolverines le tudta győzni őket. Az Újpest Bulldogs sem nyújtott rossz teljesítményt, hiszen a kvartett harmadik helyét szerezte meg és minden ellenfelének megnehezített a dolgát. A Wanderers pedig összekapta magát a Tatabánya elleni vereséget követően és végül a második helyen végzett.

A Gladiators (feketében) ezúttal lemaradt a dobogóról

Talán kiegyensúlyozottabb volt a B-csoport, amelyben a Budapest Cowbells, a címvédő Gladiators, a Fehérvár Enthroners és a Győr Sharks kapott helyet. Sokan hihették, hogy a csoportelsőség a Gladiátorok és a Kolomposok között fog eldőlni, ám a csatározásba beleszóltak a Koronázók is, amelynek folyamatosan fejlődött a játéka a tornán. Ugyan az elején még kikaptak a fővárosiaktól, de a folytatásban mindkét meccsét megnyerte (a Gladiators-t is 29-14-re verte) és behúzta a csoportot, mehetett az első helyért. Viszont a torna talán legizgalmasabb párharcát a Kolomposok és a Gladiátorok vívták a második helyért. Az arany-fekete ifjaknak 9 pontos siker kellett ahhoz, hogy a második helyen végezzenek a kvartettben, mindez a Cowbells ellen. Egy fordulatos összecsapáson végül 22-13 lett a végeredmény, de a fővárosiaknak a végén még volt esélyük a pontszerzésre. Azonban az end zone előterében 1 másodperccel a végső sípszó után végezték el a snapet. A Gladiators mehetett a harmadik helyért, a Cowbells az ötödikért, míg a győzelem nélkül záró Cápák a hetedik, 2 pontot érő pozícióért.

A Wanderers (kék-feketében) visszavágott a tavalyi döntőért

Az 5. és a 7. helyért vívott párharcok nagyon könnyedén dőltek el. A Sharks 38-0-ra verte a megfogyatkozott Wolverines-t, míg a Cowbells 30-0-ra legyőzte a Bulldogs-ot. Kemény párharc volt várható a dobogó harmadik fokáért a Gladiators és a Wanderers között. Viszont a Vándorlók a második félidő felénél már húsz ponttal vezettek, és végül 20-6-os sikerükkel, 6 ponttal gazdagodtak. A finálé is érdekes csatát hozott, mivel két rendkívül jól játszó együttes csapott össze a Fehérvár Enthroners és a Tatabánya Mustangs személyében. Remek kis párharcot láthattak a kilátogatók, aminek a végén a Koronázók 15-2-re nyertek.

A következő U17-es kupanapot Jászberényben rendezik október 7-én.

Fotók: Makranczi László

Eredmények:

A-csoport:
Végeredmény: 1. hely: Tatabánya Mustangs (2-1), 2. hely: Wanderers (2-1), 3. hely Újpest Bulldogs (1-2), 4. hely: Wolverines (1-2)*
Mustangs-Bulldogs 13-0
Wolverines-Wanderers 0-22
Wanderers-Mustangs 18-22
Bulldogs-Wolverines 15-0
Bulldogs-Wanderers 0-20
Wolverines-Mustangs 14-0

*Azonos mutatónál az egymás ellen játszott meccs eredménye döntött.

B-csoport:
Végeredmény: 1. hely: Fehérvár Enthroners (2-1), 2. hely: Gladiators (2-1), 3. hely: Budapest Cowbells (2-1), 4. hely: Győr Sharks (0-3)**
Cowbells-Enthroners 7-0
Sharks-Gladiators 6-17
Enthroners-Gladiators 29-14
Sharks-Cowbells 2-7
Cowbells-Gladiators 13-22
Enthroners-Sharks 28-0

**Körbeverésnél a pontarány döntött, ami a következő volt: Fehérvár Enthroners: +36, Gladiators: +5, Cowbells: +3