Újpesti bravúr Siófokon

A Siófok hazai pályán kapott ki 4-2-re az Újpesttől. Az újonc együttes hiába vezetett az első félidő után két góllal, mert a folytatásban a fővárosiak beszorították ellenfelüket, és végül megfordították az eredményt.

NB I., 1. forduló
BFC Siófok – Újpest FC 2-4 (2-0)
Siófok, 10000 néző
Vezette: Szabó Zs.(Kispál R., Kovács Z.)
Siófok: Hegedűs L. – Miklósvári, Kuttor, Forgács, László A. – Nagy L., Tusori, Kanta Sz., Melczer (Selei, 69.) – Homonyik (Fülöp, 64.), Gajda (Csopaki, 83.)
Újpest: Balajcza – Regedei (Habi, 46.), Vaskó (Böjte, 74.), Vermes, Sadjo – Nagy O., Sándor Gy., Foxi, Radulovic – Roiha (Kovács Z., 46.), Rajczi
Gól: Tusori (3.), Homonyik (21.), illetve Foxi (50.), Nagy O. (76.), Rajczi (78., 94.)
Sárga lap: Gajda (12.), Homonyik (42.), László A. (78.), Kuttor (78.), illetve Vaskó (42.), Sadjo (89.), Habi (91.)

3. perc: Vezetést szerzett a Siófok! Kanta Szabolcs 30 méterről csavart egy szabadrúgást a kapu elé, és Tusori az újpesti védőket megelőzve fejelt a hálóba (1-0).

18. perc: Foxi jobb oldali beadását Rajczi csúsztatta Radulovichoz, aki azonban közelről mellé lőtt.

21. perc: Növelte előnyét az újonc gárda! Kanta Szabolcs nagyszerű indításával Homonyik törhetett kapura, majd 16 méterről védhetetlen gólt lőtt a bal felsőbe (2-0).

38. perc: Sándor György szabadrúgását röviden fejelték ki a védők, de Sadjo a kapu fölé lőtte a labdát.

50. perc: Szépített az Újpest! Radulovic bal oldali szögletét Habi fejelte le az üresen álló Foxi elé, aki két lépésről a hálóba lőtt (2-1).

57. perc: Sadjo-Kovács Zoltán összjáték végén az afrikai idegenlégiós lövését védte a hazai kapus.

60. perc: Vaskó hibája után Gajda került helyzetbe, de a csatár 11 méterről eleresztett lövését bravúrral védte Balajcza.

71. perc: Kovács Zoltán próbálkozott 17 méterről, azonban Hegedűs védeni tudott.

76. perc: Egyenlített a lila-fehér együttes! Egy jobb oldali szögletet gurított vissza Radulivic a tizenhatos jobb sarkánál álló Nagy Olivérhez, aki a hálóba vágta a labdát (2-2).

78. perc: Fordítottak a fővárosiak! Egy hosszan előrevágott labdára startolt rá Rajczi, majd közelről a hálóba kotorta (2-3).

94. perc: Rajczi másodszor is betalált! Balajcza kirúgásával az újpesti csatár törhetett kapura, majd 10 méterről a hálóba bombázott (2-4).

Hidegzuhanyként érhette a vendégek szurkolóit, hogy már a harmadik percben hátrányba került csapatuk, ami csak tovább nőhetett a félidő derekán, mivel Homonyik találatával már kétgólos lett a hazai vezetés. Az újpestiek a mezőnyben hiába játszottak fölényben, mert gólhelyzetet nem tudtak kialakítani, így a hazaiak nagy örömére siófoki vezetéssel ért véget az első negyvenöt perc.

A szünet már mindent egy lapra feltéve próbáltak gólt szerezni Urbányi István játékosai. A gyors szépítés ellenére próbálkozásaik hosszú ideig nem hoztak eredményt, azonban a hajrában Nagy Olivér, és Rajczi két góljával kiharcolták a győzelmet.