Új listavezető van a másodosztályban

A Gladiators ismét nyert, a Cowbells 2 pedig ajándék győzelmet kapott a Powerade Divízió I-ben.

Valóban háromesélyessé vált a másodosztály, hiszen a Szekszárd Bad Bones és a Szombathely Crushers mellé a Gladiátorok is előre léptek trónkövetelőkként újabb győzelmükkel._DSC3292

Bár az első félidőben az Eagles 2 ellen még akadozott a gépezett, hiszen a támadósor egyik hibáját kihasználva a Gladiátorok egykori játékosa Tálas Sándor szerzett vezetést a Sasoknak. A hazai öröm viszont nem tartott sokáig, mivel a passzjáték ismét működésbe lépett a cívisvárosiaknál. Molnár Gábor úgy néz ki, hogy egy újabb ifjú tehetséggel találta meg az összhangot, mégpedig Szabó Bálinttal, akinek az elkapásával sikerült egyenlíteni. Ezt követően Szabó Lajos extrájával pedig fordítottak a Gladiátorok. A második negyedben növelni tudta előnyét a Gladiators, Molnár ezúttal is Szabót találta meg egy hatpontost érő átadással. A félidei szünetben így 13-6-ra vezettek az arany-feketék._DSC3413

A harmadik negyedben már eltávolodott ellenfelétől a cívisvárosi alakulat. Boruzs Kevin ezen a találkozón sem maradt touchdown nélkül, ezúttal egy 74 yardos hatpontost jegyzett. Még ebben a játékrészben a kiválóan teljesítő Molnár ismét célba vett egy elkapót, ezúttal Szép Gábort. Ekkor már 27-6-os előnnyel várhatta az utolsó játékrészt a Gladiators, ahol folytatta, amit elkezdett. A futók sem akartak lemaradni a pontszerzők listájáról, Uri-Kovács István idei első TD-jével beállította a 33-6-os végeredményt. Ezzel a sikerrel a Gladiátorok átvették a vezetést az alapszakaszi tabellán és bebiztosították helyüket a rájátszásban.

Fotók: Polgár Andrea

TD Store Eagles 2-Gladiators 6-33 (6-7, 0-6, 0-14, 0-6)
Gladiators pontszerzők: Szabó Bálint 2 TD, Boruzs Kevin, Szép Gábor, Uri-Kovács István 1-1 TD, Szabó Lajos 3 XP.

Ugyanezen a napon rendeztek volna egy Budapest Titans-Budapest Cowbells 2 fővárosi derbit is, azonban mentő hiányában nem lehetett lebonyolítani a találkozót. Így a Kolomposok automatikusan 20-0-ra megnyerték az összecsapást. Ennek ellenére a két együttes játszott egymással egy barátságos meccset.DSC_6338

Fotó: Váradi Barna és Király Etelka

Budapest Titans-Budapest Cowbells 2 0-20 játék nélkülPowerade Divízió I. logó