U18-as vb: Döntetlen Oroszország ellen

IMG_3492

U18-as válogatottunk kétgólos hátrányból mentette X-re a találkozót Oroszországgal szemben.

IMG_3492

Az utolsó csoportmeccsére került sor a magyar válogatottnak az U18-as vb-n, az ellenfél Oroszország volt.

Jól kezdtük a mérkőzést, hiszen Baksa révén megszereztük a vezetést, egygólos előnyünket sikerült megőriznünk a negyedben, az etap végén Bóbis jóvoltából 2-1 állt az eredményjelzőn. A második nyolc percben már 3-1 volt ide, de a szbornaja a hajrára feljött egálra, 3-3. Ezek után Fekete révén megszereztük a vezetést, de jött Volkov, 4-4.

A fordulás után begyújtotta a rakétákat ellenfelünk, már 6-4 is volt oda, mikor érkezett Ekler találata, 6-5. A záróakkordban Baksa révén kiegyenlítettünk, 6-6. A negyed derekén azonban ismét kétgólosra hízott az orosz előny. Az utolsó másfél perc jól sült el, hiszen előbb Bóbis hozta közelebb a mieinket, majd Vékony révén egyenlítettünk.

Az eredmény azt is jelenti, hogy holnap 20 órától az Egyesült Államokkal játszunk a negyeddöntőért.

U18-as világbajnokság (Szombathely)

Augusztus 15., szerda:

Oroszország-Magyarország 9-9 (1-2, 3-2, 2-1, 3-4)
Oroszország: Zasedatelev Vladimir – Shonia Mano, Serebrennirov Nikita, Andrianov Artem 1, Volrov Nikita 2, Pantaziev Vladislav, Mikhailov Nikita 1, Nakhiyanov Askar, Vasilev Ivan 3, Frolov Daniil 2, Diakov Oleg. Szövetségi kapitány: Fedorin Vladimir

Magyarország: Grieszbacher M. – Szieben L., Bóbis B. 2, Baksa B. 2, Fodor O. 1, Schmölcz N., Dala D., Csorba T., Szeghalmi Zs., Fekete G. 2, Ekler B. 1, Vékony Á. 1, Korom D. (kapus). Szövetségi kapitány: Horváth János

A csoportok végeredménye:

A-csoport: 1. Montenegró 8 pont, 2. Ausztrália 5, 3. Brazília 5, 4. Egyiptom 1, 5. Dél-Afrika 1

B-csoport: 1. Görögország 8 pont, 2. Magyarország 5, 3. Oroszország 5, 4. Kína 1, 5. Argentína 1

C-csoport: 1. Horvátország 8 pont, 2. Olaszország 6, 3. Egyesült Államok 4, 4. Új-Zéland 2, 5. Üzbegisztán 0

D-csoport: 1. Szerbia 8 pont, 2. Spanyolország 6, 3. Kolumbia 4, 4. Kanada 2, 5. Szaúd-Arábia 0