Tűzijáték a hajrában

A magyar leányválogatott fantasztikus utolsó negyedet produkálva tízpontos hátrányból állt fel és győzött a horvátok ellen a Sopronban zajló U18-as A divíziós Európa-bajnokságon. Balogh Judit együttese szerdán a szerbekkel küzd meg a nyolc közé jutásért.

Lakner Gábor A magyar válogatott egynapos pihenőt követően ismét pályára lépett a Sopronban zajló U18-as leány A divíziós Európa-bajnokságon. A horvátok elleni utolsó csoportmérkőzésen Balogh Judit szövetségi edző pihenőt adott Studer Ágnesnek, és egyébként is megkeverte a lapokat, hiszen a szokott kezdőcsapatból ezúttal csak két játékost hagyott benn.

A mérkőzés elején nem érezték a ritmust a lányok, a horvátok 8-0-ra elhúztak, Balogh Judit pedig sort cserélt. A másodikként pályára lépő ötös jobban teljesített, és 10-9-re felzárkózott. Az egypontos különbség megmaradt a negyed végéig.

U18 leány Eb magyar-horvát 1

A magyar válogatott joggal ünnepelt  •  Forrás: FIBA

A második szakaszban Kányási Veronika kosarával először vezettünk (17-16), de a horvátok ismét elléptek (19-28). Aztán Lelik Réka jó ütemű triplával végre megállította őket, majd két újabb kosárral két pontra feljöttünk a nagyszünet előtt.

Térfélcsere után mi vettük át a kezdeményezést, és vezettünk pár ponttal. A harmadik negyed hajrájában azonban a horvátok visszavették a vezetést, ráadásul tízpontosra növelték előnyüket. Az utolsó szakasz előtt Juhász Dorka faragott kettőt a különbségből.

A záró negyedben aztán állva hagyták ellenfelüket a lányok!

Juhász Dorka ellenállhatatlan volt, szórta a pontokat, mellette Pusztai Petra és Török Ágnes is hozzátette a magáét támadásban, így két és fél perccel a vége előtt már a magyar csapat vezetett nyolc ponttal (63-55). A horvátok persze nem adták fel, de Lelik Réka higgadtan büntetőzött, Juhász Dorka pedig gyönyörűen megrajzolt támadás végén, 2+1-es akcióval végérvényesen lezárta a mérkőzést.

A magyar válogatott szenzációs utolsó negyedet produkálva 73-66-ra győzött, azzal a csoport második helyén végzett. Csapatunk a keresztjátékban a C csoport harmadik helyén záró Szerbiával találkozik szerdán 18 órakor.