Tudósítás: Tovább folytatja jó szereplését Mészöly Géza együttese

Focipalya.jpgA Vasas hazai pályán győzte le 4-0–ra a Zalaegerszeget a Borsodi Liga 26. fordulójában. Az első félidő derekán emberhátrányba kerülő vendégek ellen a piros-kék gárda magabiztos győzelmet aratott.

Borsodi Liga, 26. forduló
Vasas – Zalaegerszegi TE 4-0 (2-0)
Illovszky-stadion, 1500 néző
Vezette: Fábián M. (Pápai Z., Varga Zs.)
Vasas: Németh G. – Balog Zs., Pandur, Kovács B., Kiss K. – Kincses, Pintér Z., Fehér Z. (Bali, 66.), Németh N. (Mundi, 78.) – Lázok, Piller (Nagy T., 57.)
ZTE: Lipcak – Kocsárdi, Botis (Csóka, 25.), Máté P., Kádár T. – Simonfalvi (Tóth Z., 58.), Molnár B., Nagy L., Józsi – Waltner, Dovicovic (Dianu, 35.)
Gól: Lázok (19., 70.), Németh N. (27.), Kincses (65.)
Sárga lap: Fehér Z. (36.), Pandur (50.), illetve Kocsárdi (20.), Simonfalvi (45.), Waltner (49.)
Kiállítva: Molnár B. (20.)

10. perc: Józsi ügyesen tört be a büntetőterültre, de miután a kifutó Németh Gábor mellett is elgurította a labdát, a visszafutó Kovács a gólvonalon menteni tudott.

19. perc: Vezetéshez jutott a hazai gárda! Kincses indította a lesre játszó vendégvédők közül kilépő Lázokot, aki 14 méterről a kapu bal oldalába helyezett (1-0).

20. perc: A gól után hevesen reklamáló zalaegerszegiek közül Fábián játékvezető Molnár Balázst kiállította.

27. perc: Két gólra nőtt a hazai előny. Tetszetős támadás végén a Lázok által jobb oldalról beívelt labdát Németh Norbert egy lépésről bólintotta a hálóba (2-0).

48. perc: Lázok távoli bombáját a zalaegerszegi kapus a jobb felsőből szedte ki.

65. perc: Tovább nőtt a Vasas előnye. Kincses szerzett labdát a vendégek térfelén, majd kapura tört, és 14 méterről védhetetlenül a felső sarokba bombázott (3-0).

70. perc: Lázok megszerezte második találatát. Bali tizenhatoson belüli lövését Lipcak csak kiütni tudta, de az érkező Lázok közelről a hálóba helyezett (4-0).

Az első negyedórában bár a Vasas birtokolta többet a labdát, mégis a vendégek voltak veszélyesebbek. Ennek ellenére a játékrész közepén két les gyanús szituációból a fővárosiak szereztek vezetést, a kapura veszélytelen, és emberhátrányban játszó zalaiak ellen.
A kétgólos hátrányban levő vendégek ellen a szünet után továbbra is az angyalföldiek uralták a játékot, akik két újabb találattal végképp eldöntötték a mérkőzés sorsát.