Tudósítás: Pontot rabolt a Honvéd Pécsett

Foci1.jpgA hétközi kupameccs után a kicsit fáradtnak tűnő Honvédot látta vendégül a Pécs. Több lehetőségük adódott a gólszerzésre a hazaiaknak, de nem koncentráltak megfelelően a helyzeteiknél, így két pontot elveszítettek.

Labdarúgó Borsodi Liga, 26. forduló:
Pécs-Honvéd 1-1 (0-0)
Pécs, 1300 néző
Vezette: Bognár T. (Huszár, Dr. Szabó P.)
Pécs: Sólyom – Sipos, Dienes, Bajusz (Sztipánovics, 46.), Szekeres – Lantos, Pavicsevics, Varga Z (Szekeres, 77.). Lukács – Tóth Z. (Pest K., 67.), Kulcsár Á.
Honvéd: Tomic – Schindler, Pomper, Debreceni, Vincze Z. – Dobos, Benjamin (Genito, 64.), Szabó T., Ivancsics (Diego, 46.)– Hercegfalvi, Bogdanovic (Ndjodo, 53.)
Gól: Lukács (48.), illetve Pomper (89.)
Sárga lap: Lukács (48.), Dienes (61.), illetve Vincze (22.), Pomper (60.)

3. perc: Ivancsics veszélyeztetett 16 méterről, de lövése elkerülte a pécsi kaput

23. perc: Góltól mentette meg Tomic a csapatát. Kulcsár kapott remek labdát, amit kapásból ellőtt, de a vendégek hálóőre kitolta a jobb felső sarokba tartó labdát.

45. perc: Herczegfalvi találta el a kapufát egy kapu előtti kavarodás végén.

48. perc: Tóth játszotta a labdát Lukácshoz, aki 11 méterről bevette a vendégek kapuját. (1-0)

53. perc: Sztipánovics szánta el magát lövésre 22 méterre a vendég kaputól, de a kísérletét Tomic könnyűszerrel hatástalanította.

78. perc: Lukács szerezhetett volna újabb gólt, de a Pompertől elcsent labdát az oldalhálóba rúgta.

89. perc: Szabadrúgáshoz jutott a vendégcsapat. Pomper állt a labda mögé és nagy erővel a jobb felső sarokba lőtt. (1-1)

Az első negyvenöt percben a pécsiek játszottak fölényben, de gólt nem sikerült szerezniük. Sólyom kapusnak semmi munkát nem adtak a fővárosi csatárok, akik alig jutottak el a tizenhatosig.
A folytatásban eggyel magasabb sebességi fokozatba kapcsoltak a pécsiek, és rögtön a játékrész elején megszerezték a vezetést. Supka Attila cserékkel próbált frissíteni a csapatán, de nem járt szerencsével, mert a padról érkező játékosok sem tudtak lendületet vinni a honvéd játékába. A vendégek mégis pontot szereztek azonban a mérkőzés hajrájában Pomper bombagóljával.